حق السکوت برای مخفی کردن راز قتل شوهر

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، زن جوان که مدتی قبل از اتهام معاونت در قتل شوهرش تبرئه شده بود با نظر دادگاه دوباره محاکمه خواهد شد.

حق السکوت برای مخفی کردن راز قتل شوهر

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ تجهیزات شبکه، رسیدگی به این پرونده از 19 دی سال 95 شروع شد؛ زمانی که پلیس شهریار جسد مردی میانسال را داخل گونی در اطراف شهر پیدا کرد. با شناسایی هویت مقتول بلافاصله خانواده وی در جریان نهاده شدند. همسر 45 ساله وی به نام مژگان به سردخانه پزشکی قانونی رفت و جسد شوهرش را شناسایی کرد. این زن گفت: من و همسرم زندگی خوبی داشتیم او با کسی هم مشکل و اختلاف نداشت. نمی دانم چه کسی ابراهیم را کشته است، در حالی که تحقیقات برای افشای راز این جنایت شروع شده بود پلیس به رابطه پنهانی مژگان با یکی از دوستان صمیمی شوهرش به نام رضا پی برد.

به این ترتیب بار دیگر زن جوان تحت بازپرسی نهاده شد، اما وی که نمی توانست دیگر پنهانکاری کند، گفت: من و شوهرم با هم اختلاف داشتیم، اما از وقتی که دوست شوهرم پا به خانه ما گذاشت این اختلاف بیشتر شد. رضا هم با همسرش اختلاف داشت و می خواست جدا گردد او کم کم به من ابراز علاقه کرد و گفت حاضر است به خاطر رسیدن به من ابراهیم را بکشد. اما من هرگز راضی به مرگ شوهرم نبودم. او پدر فرزندانم بود، اما رضا می گفت یا طلاق بگیر و با من ازدواج کن یا ابراهیم را می کشم. او چند بار پیشنهاد قتل شوهرم را عنوان نمود، اما من نپذیرفتم، اما بالاخره ابراهیم را کشت.

مژگان ادامه داد: آن روز من به همراه پسرم در خانه یکی از اقوام مان در تاکستان بودیم و دخترم هم در دانشگاه بود که رضا با من تماس گرفت و پرسید ابراهیم کجاست به او گفتم شوهرم در خانه تنهاست. عصر همان روز وقتی دخترم از دانشگاه به خانه برگشت گفت پدرش ناپدید شده است. ما آن روز را دنبال شوهرم گشتیم تا اینکه آخرشب رضا با من تماس گرفت و گفت ابراهیم را کشته است. من هم از ترسم سکوت کردم و حرفی به پلیس نزدم. به دنبال اظهارات این زن، متهم به قتل بازداشت شد و اعتراف کرد. اما در ادامه تحقیقات روشن شد متهم مدتی قبل سند چند خانه و زمین را به نام مژگان نموده است.

این مرد در این باره به مأموران پلیس گفت: من و همسرم با هم اختلاف داشتیم و می خواستیم از هم جدا شویم، چون می ترسیدم همسرم اموالم را توقیف کند خانه و زمین ها را به نام مژگان سند زدم. من عاشق او بودم و قرار گذاشته بودیم مدتی بعد از کشته شدن ابراهیم با هم ازدواج کنیم که بازداشت شدیم. در ادامه مژگان گفت: بعد از قتل همسرم می خواستم واقعیت را به پلیس بگویم، اما رضا خانه و زمین هایش را به عنوان حق السکوت به نام من سند زده بود.

من هیچ وقت راضی به قتل شوهرم نبودم و در این ماجرا دست نداشتم. اختلاف های من و شوهرم به خاطر اعتیاد او بود. خاتمه این زن و مرد در شعبه 17 دادگاه شهریار پای میز محاکمه ایستادند و قضات دادگاه؛ رضا را به قصاص محکوم کردند، اما مژگان از اتهام معاونت در قتل شوهرش تبرئه شد. پس از صدور حکم دادگاه، پدر ابراهیم به حکم صادره اعتراض کرد. به این ترتیب پرونده در شعبه 26 دیوان عالی کشور تحت رسیدگی نهاده شد و حکم اعدام قاتل تأیید شد، اما قضات دیوان عالی کشور حکم تبرئه زن جوان از اتهام معاونت در قتل شوهرش را نقض کردند و پرونده را به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستادند تا وی باردیگر در این اتهام از خود دفاع کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حق السکوت برای مخفی کردن راز قتل شوهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حق السکوت برای مخفی کردن راز قتل شوهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید