مصطفوی: اگر می خواهند جام را به تیم دیگری بدهند، بگویند ما برای سلامتی بازی کنیم، در هر بازی سرمان را می بُرند

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، مربی تیم فوتبال استقلال گفت: اگر می خواهند جام را به تیم دیگری تقدیم کنند، این کار را انجام دهند و بگویند ما برای تفریح و سلامتی بازی کنیم.

مصطفوی: اگر می خواهند جام را به تیم دیگری بدهند، بگویند ما برای سلامتی بازی کنیم، در هر بازی سرمان را می بُرند

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، صالح مصطفوی پس از برتری یک بر صفر تیمش مقابل صنعت نفت آبادان در بازی معوقه از هفته بیستم لیگ برتر فوتبال، گفت: تیم ما از ابتدا سوار و مسلط بر بازی بود. با تدابیر مجیدی کنترل بازی را در اختیار داشتیم و فرصت های زیادی ایجاد کردیم، اما انگار قوانینی که ما از فوتبال می شناسیم، با قوانینی که داوران در زمین اجرا می کنند، متفاوت است.

وی با انتقاد از قضاوت حمید حاج ملک مطرح نمود: مگر می شود در سه موقعیت منجر به گل یک بازی علیه ما اشتباه کنند؟ مگر می شود این اتفاق در هر مسابقه رخ دهد؟ آقایان اگر می خواهند جام را به تیم دیگری تقدیم کنند، این کار را انجام دهند و بگویند ما برای تفریح و سلامتی بازی کنیم. اگر حرفی بزنیم، ما را به محرومیت و پرداخت جریمه سنگین مالی محکوم می کنند. مگر می شود که این پنالتی واضح را نگیرند، به بازیکن ما کارت زرد بدهند و او را محروم کنند؟

مربی استقلال افزود: مگر می شود موقعیت صد درصدی ما آوانتاژ ندهند؟ مطابق قانونی که ما می شناسیم، می توان کارت زرد یا قرمز را پس از دادن آوانتاژ و توقف بازی نشان داد. اجازه بدهید گل بزنیم، بعد کارت بدهید. این اتفاق در چند مسابقه رخ می دهد؟ مگر می شود گل کاملاً سالم ما را آفساید بگیرند؟ کادر فنی زحمت نمی کشد؟ این افراد انسان نیستند؟ مگر ما هوادار نداریم؟ چقدر بی عدالتی و نابرابری؟

مصطفوی با انتقاد از اشتباهات داوران علیه شاگردان مجیدی گفت: آقایان داور! شما قاضی هستید و قضاوت می کنید. بی عدالتی تا کِی؟ چقدر باید ساکت بنشینیم و حرف نزنیم؟ در هر مسابقه سر ما را می بُرند. چیزی نمی گوییم و فقط می گوییم موقعیت های خوبی ایجاد کردیم. در سه مسابقه علیه ما پنالتی نگرفتند و نمی دانم این شرایط قرار است تا چه زمانی ادامه یابد. نمی دانم با تیم ما مشکل دارند یا خیر.

وی اظهار داشت: داوران صحنه ها را در زمین می بینند و بعد چنین قضاوتی در زمین می کنند. انگار همه چیز برنامه است و واقعاً نمی توان خیلی فنی صحبت کرد. تیم ما توپ و میدان را در اختیار داشت، بر بازی مسلط بود و بسیاری از برنامه های ما در زمین اجرا شد. از همه بازیکنان استقلال به خاطر تلاش در این گرما تشکر می کنم، اما واقعاً بابت این نوع قضاوتی که علیه تیم ما می شود، متأسفیم.

مصطفوی در مورد غیبت هروویه میلیچ در ترکیب استقلال گفت: مجیدی درخصوص ترکیب تیم تصمیم می گیرد. نادری و میلیچ را در پُست دفاع چپ داریم که هر دوی آنها بسیار خوب، کارآمد و توانا هستند. مجیدی از هر بازیکن بر اساس شرایط بازی استفاده می کند.

وی درباره تعویق چندباره دیدار صنعت نفت و استقلال و اینکه آیا این موضوع باعث کاهش کیفیت لیگ برتر می شود یا خیر، گفت: کاملاً با این موضوع موافق هستم و معتقدم برنامه ریزی نادرست AFC علت آن است. کنفدراسیون فوتبال آسیا چنین شرایطی به تیم ها تحمیل کرده و خیلی نمی توان به سازمان لیگ خُرده گرفت. شش بازی با فاصله سه روز برگزار شد که بازی رفت و برگشت در محل مجتمع معنی نداد.

مربی استقلال در ادامه نقدها خود از برنامه ریزی لیگ قهرمانان آسیا شرح داد: اگر چهار گروه پنج تیمی بود و هر تیم دو بازی می کرد، برنامه ریزی 10 روز جلو می افتاد. تیمی مانند استقلال پُرفشار بازی می کند و خسته می شود که همین امر، کیفیت را کاهش می دهد. برخی تیم ها هم از شرایط بازی دور می شوند و کیفیت بازی ها کم می شود.

مصطفوی درخصوص برنامه ریزی نامناسب سازمان لیگ فوتبال یادآور شد: وقتی اجبار است که تیم ملی هر چهار روز بازی کند، نمی توانند برای تیم ها بازی بگذارند. بازیکنان تیم ملی هم با خستگی برمی گردند و این داستان ادامه می یابد.

مربی استقلال درخصوص رأی کمیته انضباطی درخصوص بُرد 3 بر صفر سایپا مقابل پیکان گفت: این هم یک داستان دیگر است. کمیته انضباطی پس از بازی سپاهان و پرسپولیس جلسه نمی گذارد و نشست این کمیته پس از بازی ما و پرسپولیس برگزار می شود. پیکان در دیدار مقابل استقلال در چهار نوبت تعویض کرد و مقابل سایپا هم در اقدامی مشابه، شش تعویض داشت.

مصطفوی گفت: آن مسابقه 3 بر صفر به سود سایپا می شود، اما برای ما هیچی! چون ما با خیلی از تیم ها در کورس قهرمانی هستیم و ظاهراً قرار نیست حق ما داده شود. چه در داوری، چه در بحث انضباطی و چه در تصمیمات فدراسیون. غیر از تأسف نمی توان حرف دیگری زد و امیدوارم در این مورد، رویه فقط برای تیم ما متفاوت نباشد.

مدیر رسانه ای استقلال هم در پایان نشست خبری، به انجام تعویض های پیکان مقابل استقلال در چهار نوبت اشاره و گفت که باشگاه استقلال، حقوق حقّه خود را دنبال می کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مصطفوی: اگر می خواهند جام را به تیم دیگری بدهند، بگویند ما برای سلامتی بازی کنیم، در هر بازی سرمان را می بُرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصطفوی: اگر می خواهند جام را به تیم دیگری بدهند، بگویند ما برای سلامتی بازی کنیم، در هر بازی سرمان را می بُرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید