آتش سوزی ها در تالار وحدت، وصیت نامه ای که ابهام ایجاد می کند

محمدرضا خاکی مترجم، مدرس و کارگردان تئاتر که در 2 سال اخیر تمایل بسیاری به اجرای نمایشنامه آتش سوزی ها نوشته وجدی معود داشته است به خبرنگاران گفت: بعد از اینکه نمایشنامه آتش سوزی ها را ترجمه کردم قصد داشتم این اثر را به صحنه ببرم.

آتش سوزی ها در تالار وحدت، وصیت نامه ای که ابهام ایجاد می کند

وی اظهار کرد: نمایش آتش سوزی ها برای اجرا نیاز به امکانات صحنه ای زیادی دارد و از این رو تالار وحدت برای این امر بسیار مناسب است.

خاکی با بیان اینکه توافق و گفتگوهای اولیه با مدیریت بنیاد رودکی برای اجرای آتش سوزی ها در تالار وحدت اجرا شده است، اضافه کرد: قرار است زمان اجرای این نمایش نیز تعیین شود. البته چون آتش سوزی ها یک اثر دراماتیک است، بعد از دهه اول ماه محرم زمان مناسب اجرای این اثر از نگاه من است.

این هنرمند پیشکسوت تئاتر در پایان اعلام کرد: نمایش آتش سوزی ها اثری با ارزش است و معتقدم حمایت از این اثر به نفع تئاتر ایران است.

در نمایشنامه آتش سوزی ها، وقتی که سردفتر لوبل وصیتنامه نوال مروان، مادر فرزندان دوقلو، ژان و سیمون را برای آنها قرائت می کند، باعث زنده شدن داستان تولد مبهم این خواهر و برادر و طرح پرسش هایی درباره گذشته آنها می شود؛ اینکه چه کسی پدرشان بوده است؟ چگونه دور از سرزمین مادری در کشور کانادا به دنیا آمده اند؟ و ... .

منبع: خبرگزاری مهر

به "آتش سوزی ها در تالار وحدت، وصیت نامه ای که ابهام ایجاد می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی ها در تالار وحدت، وصیت نامه ای که ابهام ایجاد می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید