احتمال افزایش شمار قربانیان انفجار بیروت

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، وزارت بهداشت لبنان می گوید شرایط 120 تن از مصدومان انفجار بیروت وخیم بوده و 40 تن همچنان مفقود هستند.

احتمال افزایش شمار قربانیان انفجار بیروت

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ تجهیزات شبکه، وزارت بهداشت لبنان گفت با توجه به اینکه شمار زیادی هنوز مفقود هستند و شرایط بعضی از مصدومان انفجار بندر بیروت وخیم است، محتمل است شمار قربانیان بیشتر گردد.

معاون وزیر بهداشت لبنان شامگاه آدینه به رسانه ها گفت که شرایط 120 تن از شش هزار مصدوم وخیم است و انتظار می رود در کنار مفقود شدن تعدادی دیگر شمار فوتی ها افزایش یابد.

به گفته این مسئول لبنانی، شمار قربانیان انفجار سه شنبه بیروت به 154 نفر رسیده است. همچنان 40 نفر نیز مفقود هستند که کوشش ها برای یافتن آن ها ادامه دارد.

خبرگزاری رسمی لبنان نیز گزارش داد که در راستای پیگیری عاملان و مسببان انفجار اخیر، دستگاه قضاء با بازداشت شفیق مرعی، مدیرکل سابق اداره گمرک لبنان موافقت نموده است که با بازداشت این فرد، شمار بازداشتی ها به 20 تن رسید.

مرعی زمانی که کشتی مولداوی حامی مواد نیترات آمونیوم وارد بندر بیروت شده و توقیف شده بود، مسئولیت نظارت بر بندر را برعهده داشت.

سال 2014 بود که کشتی رسوس با 2700 تن نیترات از مبدأ گرجستان به مقصد موزامبیک در بندر بیروت توقیف شد و مقامات وقت بندر بعد از سه سال از بیم غرق کشتی در بندر تصمیم به تخلیه بار آن و انتقال آن به یکی از انبارهای بندر می گیرند و سه شنبه این هفته بر اثر آتش سوزی، این مواد منفجر می گردد و فاجعه تخریب بندر و شهر بیروت را رقم می زند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "احتمال افزایش شمار قربانیان انفجار بیروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال افزایش شمار قربانیان انفجار بیروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید