ساخت نمونه پروازی بالگرد نیمه سنگین کلید خورد

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه به نقل از معاونت علمی و فناوری، با حمایت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری یک شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگرد، طراحی و ساخت نمونه اولیه بالگرد نیمه سنگین با یاری توان و تخصص شرکت های دانش بنیان شروع شد و با یاری شرکت های دانش بنیان قطعات اولیه آن در حال فراوری است. قطعاتی با رعایت استاندارد جهانی(TC) فراوری می شوند و به بازار غیرنظامی وارد خواهند شد.

ساخت نمونه پروازی بالگرد نیمه سنگین کلید خورد

این بالگرد در کلاس وزنی نیمه سنگین است و فضایی برای 2 خدمه، 13 سرنشین، 4 بلید و 2 موتور در آن فراوری شده است. پروژه طراحی و ساخت یک نمونه پروازی از بالگرد متداول، منطبق با استانداردهای بین المللی هواپیمایی کشوری شروع شده است.

طراحی و فراوری بالگرد میانه و نیمه سنگین از جمله اهداف کلانی است که در ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفنه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دنبال می گردد. در واقع یکی از اصول مطرح شده در سند جامع توسعه هوافضای کشور استفاده حداکثری از توان داخلی و فعال سازی ظرفیت ها است.

طرح کلان ملی فناوری طراحی و ساخت یک نمونه پروازی از بالگرد متداول هم با همین هدف و در راستای استفاده از توان تخصصی شرکت های دانش بنیان و خلاق این حوزه در حال انجام است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ساخت نمونه پروازی بالگرد نیمه سنگین کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت نمونه پروازی بالگرد نیمه سنگین کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید