مرگ غم انگیز پسر نوجوان در هاله ای از ابهام

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، پرونده پسر نوجوانی که در کانون اصلاح و تربیت جان باخته بود پس از آنالیز در شعبه 7 دادگاه کیفری استان تهران به دلیل نقص در تحقیقات و روشن نبودن علت اصلی مرگ به دادسرای جنایی تهران برگردانده شد.

مرگ غم انگیز پسر نوجوان در هاله ای از ابهام

به گزارش گروه حوادث وبلاگ تجهیزات شبکه از وبلاگ تجهیزات شبکه، رسیدگی به این پرونده از اردیبهشت سال 97 با گزارش مرگ پسر نوجوانی به نام حمید در کانون اصلاح و تربیت شروع شد. تحقیقات اولیه نشان می داد که وی خودکشی نموده است، اما وقتی جسد به پزشکی قانونی منتقل شد متخصصان این سازمان اعلام کردند که وی آثار جراحت روی بدن دارد. ضربه ای نیز به سرش وارد شده است بنابراین مرگ وی مشکوک است. به این ترتیب پرونده مورد رسیدگی نهاده شد.

در آنالیز های اجرا شده معین شد حمید پیش از فوت با یکی از هم اتاقی هایش به نام شهرام و همچنین مأمور حراست کانون درگیر شده و مورد ضرب و شتم نهاده شده است.

پس از آن شهرام احضار شد و درباره درگیری با مقتول گفت: من و حمید درگیری مختصری داشتیم که او خیلی عصبانی شد و روشنایی سالن را شکست و همین موضوع سبب شد تا با مأموران حراست درگیر گردد و آن ها هم او را به شدت کتک زدند بعد هم حمید را به داخل اتاقی انداختند. چند ساعت بعد هم گفتند حمید فوت نموده است. البته، چون او همواره قرص اعصاب می خورد همه می گفتند که داروهایش را بیشتر خورده و خودکشی نموده است.

اما تحقیقات بیشتر نشان داد شهرام همه واقعیات را نگفته و در قتل حمید نقش داشته است از این رو کیفرخواست علیه شهرام به اتهام قتل شبه عمد صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 7 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده پدر مقتول از قضات درخواست کرد تا قاتل پسرش قصاص گردد. او در ادامه گفت: چند ساعت پیش از فوت، پسرم با من تماس گرفت و گفت با مأموران کانون درگیر شدم و لباس هایم پاره شده برایم لباس بیاور. من هم برایش لباس تهیه کردم و در جهت کانون بودم که با من تماس گرفتند و گفتند حمید دچار درد کلیه شده و او را به بیمارستان برده اند و بعد هم خبر فوتش را دادند. من اطمینان دارم پسرم را به قتل رسانده اند. پس از آن مادر مقتول به صندلی رفت و گفت: من و پدر حمید وقتی فرزندانمان کوچک بودند از هم جدا شدیم. حمید با پدرش زندگی می کرد و دو فرزند دیگرمان در بهزیستی بودند تا اینکه بعد از مدتی من آن ها را پیش خودم آوردم. من برای عظیم کردن فرزندانم با مشکل اقتصادی روبه رو هستم و حالا درخواست دیه پسرم را دارم. در ادامه متهم در دفاع از خود گفت: من 5 سال قبل به خاطر حمل6 گرم هروئین بازداشت و به کانون اصلاح و تربیت منتقل شدم. روز حادثه هنگام نظافت با حمید درگیر شدم که سرش به زمین خورد بعد هم با مأموران حراست درگیر شد. من اتهام قتل را قبول ندارم. چون در بهداری گفتند او با خوردن قرص خودکشی نموده است. در ادامه جلسه مشاور روانشناس گفت: حمید به اتهام سرقت در کانون اصلاح و تربیت بود. دوره محکومیتش رو به سرانجام بود و پدرش می توانست با گذاشتن یک فیش حقوقی او را ترخیص کند، اما کوتاهی کرد و این حادثه رخ داد.

در سرانجام جلسه قضات وارد شور شدند و اعلام کردند به علت نقص در تحقیقات پرونده باید به دادسرای جنایی برگردانده گردد تا فیلم دوربین های مداربسته محل درگیری مورد آنالیز قرار گیرد. همچنین از پزشکی قانونی خواسته شد علت دقیق مرگ حمید را معین کند. ضمن اینکه مقدمات انتقال شهرام به زندان عظیمسالان نیز انجام گردد چرا که سن وی از 18 سال گذشته است.

منبع: جام جم آنلاین

به "مرگ غم انگیز پسر نوجوان در هاله ای از ابهام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ غم انگیز پسر نوجوان در هاله ای از ابهام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید