همایش گردشگری مذهبی در دانشگاه گیلان برگزار گردید

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: گردشگری مذهبی منجی اقتصاد ایران و فعال ترین بخش گردشگری ایران است.

همایش گردشگری مذهبی در دانشگاه گیلان برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان، شهرود امیرانتخابی در کارگاه آموزشی گردشگری مذهبی که با موضوع گردشگری مذهبی شناخت رسومات مذهبی ایران در ایام محرم برگزار گردید، گفت: در بخش جذب گردشگر مذهبی با آنکه اقدامات جدی و عملیاتی خوبی اجرا شده است ولی هنوز به توفیق لازم دست پیدا نکرده ایم.

او اضافه نمود: برای گسترش گردشگری مذهبی در چارچوب اقتصاد گردشگری ضروری است ارزش های اعتقادی افراد مورداحترام باشد، لذا می توان در صورت امکان امکانات خاص مثل حمل ونقل هوایی و زمینی برای گردشگران مذهبی قائل شد. فعال کردن کمیته های گردشگری مذهبی و دادن اختیارات به آن ها و واگذاری بخشی از کار به بخش خصوصی در جذب گردشگر مذهبی مؤثر خواهد بود.

او ادامه داد: اگر ایران بتواند فقط پنج درصد از جمعیت 300 تا 400 میلیونی شیعیان را در سال های آینده جذب کند، خواهد توانست 20 میلیون نفر گردشگر مذهبی در سال جذب کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان اعلام کرد: گردشگری مذهبی منجی اقتصاد ایران و فعال ترین بخش در گردشگری ایران است.

او ادامه داد: در ایران حدود 8900 مکان مذهبی مقدس وجود دارد که حدود 4300 اثر از آن ها در فهرست میراث ملی ثبت شده است و این بدین معناست که تنوع زیادی هم در این حوزه وجود دارد.

امیرانتخابی گفت: تبلیغ ارزش ها و هویت نظام جمهوری اسلامی در داخل کشور و برای گردشگر های شیعه کم هزینه تر از ارسال مبلغ و رایزن فرهنگی به کشورهای دیگر است.

منبع: میراث آریا

به "همایش گردشگری مذهبی در دانشگاه گیلان برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همایش گردشگری مذهبی در دانشگاه گیلان برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید