ورود کرونا به بزرگ ترین اقامتگاه پناهندگان جهان

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، نخستین مورد ابتلا به کرونا در اقامتگاه پناهجویان روهینجا در بنگلادش شناسایی شد. اکنون در این اقامتگاه و حوالی آن بیش از یک میلیون نفر در معرض خطر ابتلا به این ویروس کشنده هستند.

ورود کرونا به بزرگ ترین اقامتگاه پناهندگان جهان

به نقل از دویچه وله، در همان روزهای آغازین همه گیرشدن ویروس کرونا، سازمان های امدادی بین المللی هشدار دادند که وجود این ویروس در اقامتگاه های پناهندگان می تواند پیامدهای فاجعه آمیزی داشته باشد.

دولت بنگلادش نیز به این هشدارها اهمیت داد و از اوایل آوریل اقامتگاه کوتوپالونگ را قرنطینه کرد و ورود و خروج از آن را به حداقل رساند.

برای این منظور گشت های پلیس راه افتاد، اما دولت به جای روشنگری در این زمینه، اقدام به محدودیت سرعت اینترنت و جلوگیری از پخش اطلاعات غیررسمی درباره کرونا و بیماری ناشی از آن (کووید 19) کرد.

سازمان های بین المللی مانند کمیته بین المللی نجات ضمن انتقاد به این سیاست حیرت انگیز دولت، اقدام به آماده سازی شرایط درمانی برای بیماران احتمالی کردند.

به گفته سخنگوی این کمیته، یک بیمارستان صحرایی با یک هزار و 700 تختخواب در دست ساخت است و در حال حاضر امکانات برای پذیرش صدها بیمار وجود دارد.

اکنون نخستین مورد ابتلا به کرونا در اقتامتگاه کوتوپالونگ شناسایی شده است. محمد محفوظ رحمان، سرپرست این اقامتگاه و عضو کمیسیون دولتی برای کمک به پناهجویان به دویچه وله گفت: پناهجوی روهینجایی مبتلا به کرونا به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان سازمان پزشکان بدون مرز منتقل شده و شش عضو خانواده او نیز در قرنطینه به سر می برند.

به گفته کمیته بین المللی نجات، دولت بنگلادش و سازمان های امدادرسان در حال تحقیق در باره ارتباط گیری فرد مبتلا در هفته های گذشته هستند تا بتوانند مبتلایان احتمالی را شناسایی و آزمایش کنند.

کارشناسان معقتدند که ابتلای یک پناهجو این امکان را به وجود آورده است که 855 هزار پناهجوی ساکن اقامتگاه و 440 هزار تن از ساکنان مناطق حوالی آن در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار بگیرند.

به همین دلیل کمیته بین المللی نجات هشدار داده است که بدون کمک های بیشتر، جلوگیری از یک فاجعه احتمالی در این اقامتگاه امکان پذیر نخواهد بود.

پناهجویان روهینجا در اقامتگاه کوتوپالونگ در شرایط اسفباری به سر می برند. آنها از ابتدایی ترین امکانات بهداشتی محرومند و حتی آب کافی برای نظافت ندارند.،ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان رااینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "ورود کرونا به بزرگ ترین اقامتگاه پناهندگان جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود کرونا به بزرگ ترین اقامتگاه پناهندگان جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید