کره شمالی: سئول و واشنگتن به وعده ها عمل نکردند، آمریکا مسئول متوقف ماندن مذاکرات است

ایرنا نوشت: نماینده کره شمالی در سازمان ملل، آمریکا را مسئول متوقف ماندن مذاکرات هسته ای دو کشور معرفی کرد و گفت: عامل این مساله تحرکات سیاسی و نظامی واشنگتن است.

کره شمالی: سئول و واشنگتن به وعده ها عمل نکردند، آمریکا مسئول متوقف ماندن مذاکرات است

به گزارش آسوشیتدپرس، کیم سونگ روز دوشنبه در نطق خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: این به آمریکا بستگی دارد که مذاکرات به یک فرصت یا به اتفاقی برای تشدید بحران تبدیل گردد.

نماینده کره شمالی در سازمان ملل همچنین گفت که آمریکا و کره جنوبی به تعهداتی که داده بودند عمل ننموده اند. پیونگ یانگ همیشه نسبت به رزمایش های مشترک کره جنوبی و آمریکا هشدار داده است.

کیم سونگ اضافه نمود: وضعیت شبه جزیره کره به گونه ای است که هنوز از چرخه تنش های فزاینده خارج نشده است. این مساله ناشی از اقدامات تحریک آمیز نظامی و سیاسی است که آمریکا به آن دامن می زند.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تاکنون سه بار در سنگاپور، ویتنام و مرز مشترک کره شمالی و جنوبی دیدار نموده اند اما مذاکرات دو طرف هنوز به نتیجه نرسیده و متوقف شده است.

کره شمالی خواستار کاهش تحریم های آمریکاست اما واشنگتن تاکید دارد که ابتدا پیونگ یانگ باید گام هایی را در زمینه خلع سلاح هسته ای بردارد تا تحریم ها کاهش پیدا کند.

وزیر خارجه کره شمالی روز آدینه گفته بود که آمریکا به تعهداتی که داده بود عمل ننموده است اما پیونگ یانگ امیدوار است که رئیس جمهوری آمریکا انتخاب عاقلانه ای داشته باشد و تصمیم جسورانه ای اتخاذ کند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "کره شمالی: سئول و واشنگتن به وعده ها عمل نکردند، آمریکا مسئول متوقف ماندن مذاکرات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: سئول و واشنگتن به وعده ها عمل نکردند، آمریکا مسئول متوقف ماندن مذاکرات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید