امضای تفاهم نامه بین اداره کل پدافند غیرعامل و جهاد دانشگاهی بوشهر

خبرنگاران/بوشهر تفاهم نامه همکاری بین اداره کل پدافند غیرعامل و جهاد دانشگاهی بوشهر با هدف برنامه ریزی برای اجرای دوره های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت در حوزه اداره کل پدافند غیرعامل به امضا رسید.

امضای تفاهم نامه بین اداره کل پدافند غیرعامل و جهاد دانشگاهی بوشهر

به گزارش خبرنگاران، پیش از ظهر امروز -یکشنبه 19 آبان ماه- در نشستی با حضور مجید خورشیدی، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار بوشهر؛ حمزه اعتماد، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری بوشهر؛ و علی احمدی زاده، رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر تفاهم نامه همکاری بین اداره کل پدافند غیرعامل استانداری بوشهر و جهاد دانشگاهی بوشهر به منظور تعامل و همکاری آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و استفاده از ظرفیت های طرفین بر اساس نیازها و اولویت ها منعقد شد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر در این نشست با اشاره به پیشینه و عملکرد این نهاد گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان بازوی دولت توانسته همیشه در کنار بخش دولتی در توسعه کشور نقش داشته باشد.

علی احمدی زاده با بیان اینکه با توجه به حضور و استقرار صنایع در استان، اهمیت پدافند بیشتر احساس می گردد، اظهار کرد: با توجه به ارتباط خوب با دانشگاه دفاع ملی آمادگی همکاری در حوزه پدافند را داریم تا بتوانیم خدمتی به استان داشته باشیم.

ارائه خدمات علمی- تخصصی در مورد آموزش های ویژه پدافند غیرعامل، همکاری های فرهنگی، استفاده از ظرفیت های خبرگزاری خبرنگاران و مرکز افکارسنجی جهاددانشگاهی برای طرح های نظرسنجی (ایسپا)، مشارکت در اجرای پروژه های پدافندی (مطالعاتی، تحقیقاتی و فناورانه)، استفاده از ظرفیت های انتشاراتی جهاددانشگاهی، تهیه برنامه جامع آموزش همگانی، تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل و... از محورهای این تفاهم نامه است.

از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم نامه می توان به شناسایی نقاط آسیب پذیر استان در مقابل تهدیدات به منظور طبقه بندی و اولویت بندی آنها، انجام طرح های پدافندی غیرعامل پروژه های استانی، برنامه ریزی برای اجرای پروژه های پدافندی و یاری به آموزش و فرهنگ سازی موضوع پدافند غیرعامل در استان اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "امضای تفاهم نامه بین اداره کل پدافند غیرعامل و جهاد دانشگاهی بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه بین اداره کل پدافند غیرعامل و جهاد دانشگاهی بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید