بیش از 600 متخصص ایرانی خارج از کشور تسهیلات سربازی گرفتند

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه به نقل از معاونت علمی و فناوری، در قالب برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور تسهیلاتی برای گذراندن دوران سربازی به متخصصان و کارآفرینان ایرانی 400 دانشگاه برتر جهان ارائه می گردد. در این برنامه تا به امروز بیش از 600 نفر توانسته اند از این تسهیلات بهره مند شوند.

بیش از 600 متخصص ایرانی خارج از کشور تسهیلات سربازی گرفتند

مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب برنامه حمایت از انجام پروژه های تخصصی برای مشمولان سربازی، متخصصان و کارآفرینان 400 دانشگاه برتر جهان، به این افراد تسهیلات گذراندن دوره پروژه 14 ماهه جایگزین خدمت سربازی و طی دوره 45 روزه آموزشی ارائه می نماید. این افراد پس از گذراندن دوره های تعیین شده پیروز به اخذ کارت سرانجام خدمت می شوند.

در این طرح، ثبت درخواست تا تایید نهایی متقاضی با احتساب فرآیند راستی آزمایی و اخذ مستندات مورد احتیاج حداکثر یک ماه زمان می برد. همزمان با اجرای این حمایتها متقاضیان می توانند از حمایت های دیگر مانند پسادکتری، جذب هیئت علمی، اشتغال در شرکتهای دانش بنیان استفاده نمایند.

از 820 در خواست پروژه تخصصی تخصصی ثبت شده در سامانه connect.isti.ir تا به امروز بیش از 600 نفر از متقاضیان پیروز به استفاده از این حمایت شده اند و این فرایند در سال جدید هم ادامه خواهد داشت.

36 درصد متقاضیان انجام پروژه از امریکا و 31 درصد از کانادا و مابقی از اروپا، استرالیا و کشورهای آسیایی و حدود نیمی از آنها دانش آموخته یکصد دانشگاه برتر جهان هستند.

مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این برنامه در کوشش است تا در قالب حمایت از انجام پروژه های تحقیقاتی و فناورانه همچون پسادکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و مشخص، راه اندازی کسب وکارهای فناورانه، اشتغال در شرکت های فناور و برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی به ارتباط موثر متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور یاری کند.

ارتقای سطح علمی و حرفه ای پایگاه تخصصی همکار، فراهم کردن شرایط مناسب برای توسعه فناوری های نوظهور و پیشرفته در کشور، فراهم کردن شرایط انتقال مهارت ها، روش ها و قابلیت های خدماتی نوین توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور به داخل و یاری به تاسیس شرکت های فناور در حوزه های فناوری پیشرفته از جمله مهم ترین اهداف اجرایی کردن این برنامه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بیش از 600 متخصص ایرانی خارج از کشور تسهیلات سربازی گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 600 متخصص ایرانی خارج از کشور تسهیلات سربازی گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید