تزریق واکسن کرونا به بچه ها در دستور کار چین

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، خبرنگاران : مقامات چین در نظر دارند تا تزریق واکسن کرونا به بچه ها را هم در دستور کار قرار دهند.

تزریق واکسن کرونا به بچه ها در دستور کار چین

به گزارش به نقل از ایسنا، مسئولان بهداشتی چین هفته گذشته با تزریق واکسن سینوواک به بچه ها سه تا 17 ساله موافقت کردند.

هرچند هنوز زمان آغاز تزریق واکسن بیماری کووید 19 به بچه ها چینی اعلام نشده است اما انتظار می رود که ده ها میلیون کودک در این کشور در برابر این بیماری همه گیر واکسینه شوند.

آمار ابتلای بچه ها به بیماری کووید 19 در جریان همه گیری ویروس کرونا کمتر از بزرگسالان بوده است. علاوه بر این بچه ها مبتلا اغلب علائم خفیف تری نسبت به بزرگسالان دارند. با این حال بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که واکسیناسیون بچه ها در برابر کووید 19 برای قطع چرخه انتقال ویروس کرونا در میان انسان ها ضروری است.

با این حال واکسیناسیون بچه ها در چین و دیگر کشورهای جهان با دو چالش اصلی روبرو است. یکی از این چالش ها نگرانی های مرتبط با واکسیناسیون در برابر کووید 19 است. در حالی که بخش قابل توجهی از بزرگسالان در بسیاری از کشورها هنوز به تزریق واکسن کووید 19 تن نداده اند احتمالا تعداد زیادی از والدین هم در این زمینه رویکردی محتاطانه خواهند داشت.

از سوی دیگر استفاده از اغلب واکسن های موجود در جهان هنوز برای بچه ها و نوجوانان مورد تائید قرار نگرفته است. تا به امروز آمریکا، کانادا، سنگاپور و هنگ کنگ و اخیرا هم برزیل با تزریق واکسن فایزر به نوجوانان 12 سال به بالا موافقت کرده اند. به این ترتیب به نظر می رسد تائید استفاده از واکسن سینوواک برای بچه ها چینی می تواند جهت را برای واکسیناسیون اعضای این گروه سنی در بسیاری از کشورها هموار کند. واکسن سینوواک هم اکنون در ده ها کشور از جمله کشورهای پرجمعیتی مانند برزیل و اندونزی مورد استفاده قرار می گیرد.

دولت تایلند هم ضمن استقبال از تائید استفاده از واکسن سینوواک برای بچه ها در چین بیان نمود که در صورت صدور مجوز مشابهی در تایلند آماده تزریق این واکسن به همه گروه های سنی خواهد بود.

به گزارش یورونیوز، سازمان جهانی بهداشت هفته گذشته با صدور مجوز اضطراری برای استفاده از واکسن سینوواک در میان افراد 18 سال به بالا موافقت کرد. مجوز استفاده از واکسن ها برای بزرگسالان و بچه ها اغلب به طور جداگانه صادر می شود زیرا واکنش سیستم ایمنی در بدن بچه ها با بزرگسالان فرق دارد.

منبع: اقتصادنیوز

به "تزریق واکسن کرونا به بچه ها در دستور کار چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق واکسن کرونا به بچه ها در دستور کار چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید