جایزه بریتیش کلمبیا برندگانش را شناخت، جایزه برای سرخپوست فقید

به گزارش خبرنگاران به نقل از نشنال پست، برندگان جوایز کتاب بریتیش کلمبیا 2017 در هفت بخش معرفی شدند.

جایزه بریتیش کلمبیا برندگانش را شناخت، جایزه برای سرخپوست فقید

در میان برندگان این جوایز جایزه بیل دوتی که جایزه منتخب کتابفروشان است و به ناشر یا نویسندگان خالق بهترین اثر تعلق می گیرد، به کتابی با عنوان خاکستر سوخته: مدیتیشن یک سرخپوست بومی نوشته نویسنده فقید ریچارد واگامس تعلق گرفت. این کتاب مجموعه ای از واکنش های شخصی نویسنده به مسایل پیرامونی است. او 10 مارس 2017 در 61 سالگی درگذشت.

جایزه ادبیات داستانی اتل ویلسون که به بهترین اثر داستانی تعلق می گیرد به نویسنده کتاب سنگینی چیزهای شناور یعنی جنیفر مانوئل اهدا شد.

در بخش جایزه رودریک هیگ-براون که به بهترین کتاب درباره منطقه تعلق می گیرد نویسنده کتابی که بیش از همه به درک منطقه بریتیش کلمبیا یاری نموده یعنی نیلجی. استریت برای نقشه برداری راه من به خانه: تاریخ گیتکسان به عنوان برنده انتخاب شد.

در بخش جایزه هوبرت اوانز که به بهترین اثر غیرداستانی سال تعلق می گیرد، به دبورا کمپل برای ناپدید شدن در دمشق:داستان دوستی و بقا در سایه جنگ تعلق گرفت.

جایزه دوروتی لایو سی نیز که به بهترین اثر شعر تعلق می گیرد به آدل بارکلی برای اگر در قفس بودم برای رسیدن به تو بیرون می آمدم رسید.

جایزه کریستی هریس برای بهترین کتاب تصویری بچه ها به مونیک گری اسمیت که در ویکتوریا زندگی می نماید برای خلق بهترین کتاب مصور بچه ها اهدا شد. کتاب او قلب من پر از شادی است به تصویرگری جولی فلیت این جایزه را برای وی به ارمغان آورد.

در بخش جایزه شیلا اگوف نیز که به بهترین اثر داستانی غیرتصویری بچه ها تعلق می گیرد، لین لارنس برای درخت اسکلت به عنوان برنده انتخاب شد.

جایزه ویژه فرماندار به عنوان دستاورد ادبی درخشان نیز به داگلاس کاپلند اهدا شد.

در قالب این جوایز در مجموع 14 هزار دلار به برندگان آنها اهدا شد که سهم هر نویسنده 2 هزار دلار بود.

جوایز کتاب بی سی(بریتیش کلمبیا) از سال 1985 ایجاد شده و برای گرامیداشت دستاوردهای ادبی نویسندگان و ناشران این منطقه از کانادا هر سال اهدا می گردد.

جوایز بریتیش کلمبیا که در بخش داستانی، جایزه غیرداستانی، جایزه کتاب کودک و جایزه کتاب مصور بچه ها و بخش شعر اهدا می گردد، در هر بخش نامزدهای خود را معرفی کرد.

هر سال پیش از اعلام اسامی و در ماه آوریل شماری از فینالیست های این جوایز، در قالب یک تور در سراسر ایالت بریتیش کلمبیای کانادا حضور می یابند و آثارشان را به مردم معرفی می نمایند.

هفت جایزه به اضافه جایزه ویژه فرماندار هر سال در جشن کتاب بریتیش کلمبیا به برگزیدگان اهدا می گردد. این جایزه از سوی انجمنی غیرانتقاعی شامل اعضایی که شامل نویسندگان و ناشران است اهدا می گردد.

جایزه ملی بریتیش کلمبیا که به بهترین کتاب غیرداستانی سال کانادا تعلق می گیرد با جوایز بی. سی فرق می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جایزه بریتیش کلمبیا برندگانش را شناخت، جایزه برای سرخپوست فقید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه بریتیش کلمبیا برندگانش را شناخت، جایزه برای سرخپوست فقید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید