خبرنگاران دارنده مدال طلا المپیک: به آینده کشتی فرنگی ایران خوشبین هستم

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، تهران- خبرنگاران- دارنده مدال المپیک و دنیا گفت: مسابقات انتخابی جوانان و نوجوان کشتی فرنگی در شهر سنندج نشان داد که می گردد به آینده این رشته و تشکیل چند تیم ملی امیدوار بود.

خبرنگاران دارنده مدال طلا المپیک: به آینده کشتی فرنگی ایران خوشبین هستم

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، امید نوروزی مشاور رییس فدراسیون کشتی در رشته فرنگی با اشاره به برگزاری رقابت های انتخابی این رشته در رده های سنی نوجوانان و جوانان گفت: در مسابقات انتخابی تیم های ملی کشتی فرنگی نوجوانان و جوانان در سنندج حضور داشته و کشتی ها را از نزدیک دیدم.

وی با بیان اینکه نقش مربیان در آماده نگه داشتم ورزشکاران در یکسال گذشته چشمگیر بوده است ادامه داد: در مسابقات انتخابی که در شهر سنندج برگزار گردید ملاحظه کردم که با وجود آن که بیش از یکسال کشتی به دلیل شیوع ویروس کرونا به حالت نیمه تعطیل درآمده و کار آماده سازی کشتی گیران با مشکل روبرو بود، با کوشش تمامی مربیان سازنده در اقصی نقاط کشور شرایط به گونه ای مهیا شد تا کشتی گیران بتوانند به هر نحوی به تمرینات خود ادامه دهند. کوشش کشتی گیران در این دوره از مسابقات نشان داد که کشتی فرنگی ایران با چنین پشتوانه سازی آینده خوبی را در سطح دنیا دارد.

نوروزی گفت: شاید ورزش در شرایط بحرانی شیوع کرونا، اولویت چندم باشد ولی همه از حضور در سالن مسابقات مسرور و راضی بودند و این رقابت ها با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی برگزار گردید و مسئله ای پیش نیامد.

دارنده مدال طلا المپیک 2012 لندن با تمجید از میزبانی شهر سنندج اضافه نمود: هر میزبانی مشکلاتی به همراه دارد اما با یاری مسوولان ورزش استان کردستان در این شرایط یک کار عظیم انجام شد.

نوروزی گفت: در هر رده ای بیش از 400 نفر کشتی گیر، مربی، داور و عوامل اجرایی حضور داشتند و اسکان و تغذیه آن ها هزینه های بسیاری را در بر داشت اما برگزار کنندگان تمام کوشش خود را کردند و این در حالی بود که با توجه به شرایط اخیر شیوع کرونا در کشور و انصراف استان فارس از میزبانی ، استان کردستان این رقابت ها را به خوبی میزبانی کرد.

این پیشکسوت کشتی در خصوص سطح فنی کشتی گیران در این مسابقات بیان داشت: تنها دوره ای بود که این همه افراد مستعد حضور داشتند البته در جوانان هیجان بسیار بالا بود و از این که اجرای فنون عالی، پختگی و بلد بودن کشتی را دیدم مسرور شدم.

نوروزی ادامه داد: به نظرم نوجوانان و جوانان ما با تمام شعور خود کشتی را فهمیده و درک نموده اند و من از تک تک کشتی ها لذت بردم و به کمیته های فنی و سرمربیان تیم های نوجوانان و جوانان گفتم که به غیر از نفرات اول تا سوم که انتخاب شدند نفرات دیگری نیز هستند که لیاقت این را دارند که نمایندگان کشورمان در مسابقات برون مرزی باشند.

مشاور رییس فدراسیون در امور کشتی فرنگی در خصوص رشد این رشته گفت: با حضور کادر مدیریتی خوبی که در فدراسیون، به کشتی امیدوار هستم و با شناختی که از کوشش و دلسوزی و مدیریت آن دارم و با کشتی هایی که خودم از نزدیک در سنندج دیدم به آینده کشتی فرنگی کشور خیلی امیدوارم.

قهرمان المپیک خاطر نشان کرد: با یک تدبیر خوب باید این استعدادها در کشتی حفظ شوند تا در سال های آینده 2 تا 3 تیم ملی قوی داشته باشیم.

وی در خصوص شرایط کشتی فرنگی کشور ادامه داد: تا بعد از المپیک توکیو در بحث فنی ورود نخواهم کرد اما هرجای کشتی که احتیاج به یاری داشته باشد و احساس کنم حضورم مفید است با صلاحدید رییس و نایب رییس فدراسیون حضور پیدا می کنم و به دنبال کسب جایگاهی در فدراسیون نیستم و این لطف دوستان در فدراسیون بوده که از من چندین بار دعوت نموده اند تا گوشه ای از کار را بگیریم و هرکاری از دستم براید برای این جوانان و کشتی مملکتم خواهم کرد.

دارنده مدال طلای المپیک در خصوص کسب سهمیه توسط محمدرضا گرایی گفت: کسب سهمیه را به محمدرضا گرایی، محمدهادی ساروی و کادر فنی عظیمسالان تبریک می گویم، با کوشش و برگزاری اردوها برای کشور افتخار آفرینی نموده و مردم را مسرور کردند و اگر در گزینشی آخر نیز نوری سهمیه را بگیرد و یک تیم کامل را به توکیو اعزام می کنیم.

وی در خاتمه مورد دلخانی اظهار داشت: میثم دلخانی 63 کیلوگرم وزن دارد و می تواند در 60 کیلوگرم نیز به روی تشک برود و به نظرم این حق را دارد که نیم نگاهی به المپیک داشته باشد. دلخانی کشتی گیر لایقی است اما حضورش در المپیک به تصمیمات کادر فنی و شرایط کشتی گیران باز می شود اما به باور من ، دلخانی کشتی گیر لایقی برای المپیک است.  

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران دارنده مدال طلا المپیک: به آینده کشتی فرنگی ایران خوشبین هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دارنده مدال طلا المپیک: به آینده کشتی فرنگی ایران خوشبین هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید