در حق استقلال جنایت شد، نخواستیم مثل بعضی ها مخفی کاری کنیم

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، ابتلای تعداد زیادی از بازیکنان استقلال به ویروس کرونا و اعلام این مطلب شوک بزرگی به فوتبال ایران وارد کرد و اولین پیامد این موضوع، انصراف آبی پوشان از سفر به جم و قرار دریافت مقابل تیم پارس جنوبی در هفته بیست و سوم لیگ برتر بود.

در حق استقلال جنایت شد، نخواستیم مثل بعضی ها مخفی کاری کنیم

سعید رمضانی سرپرست آبی پوشان در مصاحبه با وبلاگ تجهیزات شبکه در این خصوص گفت: گناه ما این است شفاف سازی کردیم و خیلی مردانه اعلام کردیم کرونا داریم. ما هم می توانستیم مثل بعضی ها پنهان کاری کنیم و این موضوع را مخفی نگه داریم و با همه بازیکنان خود به جم برویم و مقابل پارس جنوبی که سیزده چهارده بازیکن بیشتر نداشت بازی کنیم و خیلی راحت برنده شویم. اما می دانستیم این کار جنایت است و از انجام آن صرف نظر کردیم. حالا گناه ما شفاف سازی است و به این گناه ما را گوشه رینگ برده و مورد هجمه قرار داده اند.

وی اضافه کرد: ای کاش همه تیم های دیگر هم مثل ما مردانه اسامی کرونایی های خود را اعلام می کردند تا از وقوع یک فاجعه در فوتبال چلوگیری شود.

سرپرست آبی ها تاکید کرد: استقلال باید از سوی سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و همه جامعه تشویق شود نه این که اینطور ناجوانمردانه مورد حمله قرار گیرد. ما شرافتمندانه عمل کردیم چون به فکر سلامت تیم خودمون، تیم مقابل و مردمی که در این جهت با ما بودند هستیم. نباید این فرهنگ ترویج شود که اگر مخفی کاری و توطئه کنید برنده اید.

رمضانی گفت: استقلال تنها تیمی است که در این خصوص شفاف سازی کرد و به فکر نتیجه نبود. ما وارد بازی های پشت پرده نشدیم و نخواستیم همه چیز به خصوص سلامتی را فدای نتیجه کنیم. این تابو را شکستیم و انتظار داریم همه تیم ها همینطور باشند و تنها به فکر نتیجه نباشند.

وی بیان داشت: ما امروز وارد بحرانی به اسم کرونا شدیم و آنهایی که تصمیم به ادامه بازی ها به هر قیمتی را گرفتند، امروز باید پاسخگو باشند. ما که در تمرینات مان همه پروتکل های بهداشتی را رعایت کردیم. اما آیا همه عوامل دیگر مهیا بود؟ ما می دانستیم اهواز منطقه قرمز کرونا بود و حتی درخواست دادیم به این شهر نرویم و حکم کردند بازی در همان اهواز برگزار شود و ما رفتیم. با آن پروازی که مشخص بود ممکن است اتفاقاتی را رقم بزند. بعضی از تیم ها هم که گفته می شد پنج شش بازیکن کرونایی دارند یک شبه گفتند تست آنها منفی شده است.

سرپرست استقلال تاکید کرد: حالا که کار از کار گذشته مشخص شد که بعضی تیم ها با کلی بازیکن کرونایی بازی کردند. حتی بازیکنی فیلمی منتشر کرده که خودش اعتراف کرده کرونا داشته است. اگر چنین چیزی باشد در حق استقلال جنایت شده است. این درست نیست که ما همه چیز را رعایت کنیم و امروز قربانی کرونا باشیم و اینطور هم مورد حمله قرار بگیریم.

رمضانی گفت: جامعه ورزش باید درک بیشتری از شرایط داشته باشند و بفهمند اگر ما امروز از رفتن به جم انصراف می دهیم به خاطر حفظ سلامتی جامعه است و باید به خاطر این شفاف سازی و شجاعت مورد تقدیر قرار بگیریم تا این حقیقت گویی و همه چیز را فدای نتیجه نکردن در جامعه ورزش ما تبدیل به یک فرهنگ بشود. نه مثل الان که بعضی ها همه چیز حتی سلامتی خودشان، تیم شان و جامعه را فدای نتیجه می کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "در حق استقلال جنایت شد، نخواستیم مثل بعضی ها مخفی کاری کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در حق استقلال جنایت شد، نخواستیم مثل بعضی ها مخفی کاری کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید