فناوری نوین برای ورود نانوذرات به ساختار پلیمر ارائه شد

شرکتی خارجی پیروز به ارائه یک فناوری شده است که با استفاده از آن می توان نانوذرات را وارد ساختار پلیمر کرد.

فناوری نوین برای ورود نانوذرات به ساختار پلیمر ارائه شد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت آلمانی جنوس کونستستوف تکنیک (Gneuss Kunststofftechnik GmbH) پیروز به ارائه فناوری شده که با استفاده از آن می توان نانوذرات را وارد ساختار پلیمر کرد بدون این که مشکل تجمع نانوذرات به وجود آید. این فناوری به صورت صنعتی و در مقیاس انبوه قابل استفاده است.

نانوذرات به دلیل مساحت سطحی بالایی که دارند، درصورت اضافه شدن به پلاستیک موجب تغییر شگرفی در خواص پلاستیک می شوند که از آن جمله می توان تغییر دمای متبلور شدن، بهبود انتقال حرارتی، خواص رسانایی الکتریکی، خواص مکانیکی، ایجاد خاصیت آنتی باکتریال و بهبود ظاهر محصول اشاره نمود. اما افزودن نانوذرات به پلیمر ها کار ساده ای نیست و به دلیل تجمع نانوذرات، این کار با چالش هایی روبرو است.

شرکت جنوس کونستستوف تکنیک بیش از شش سال تحقیق و توسعه در این حوزه، پیروز به ارائه روشی صنعتی برای افزودن نانوذرات به پلیمر ها شده است، بدون این که تجمع نانوذرات اتفاق افتد. در این فناوری از سوسپانسیون استفاده شده تا تجمع نانوذرات بوجود نیاید و همچنین از رهایش نانوذرات به محیط زیست ممانعت به عمل می آید تا آسیبی به محیط زیست وارد نگردد.

در این فرآیند، پلیمر پلاستیزه شده و سپس جریان پلیمر از یک مخزن هیدرولیز عبور می نماید، جایی که سوسپانسیون به داخل مخزن تزریق می گردد. این مخلوط پلیمر و سوسپانسیون وارد فضایی می شوند که توسط شرکت جنوس طراحی شده است. مخلوطی از پلیمر (70 درصد) و سوسپانسیون (30 درصد) برای انجام این کار ایده آل است به طوری که در مدت زمان بسیار کوتاهی نانوذرات به صورت کامل وارد پلیمر می شوند در حالی که آسیبی به پلیمر وارد نمی گردد.

با استفاده از این فناوری، می توان خواص جالب توجهی در پلیمر ایجاد کرد در حالی که میزان افزودنی به حداقل مقدار می رسد و اثرات جانبی بسیار کم بوده و قابل چشم پوشی است.

با چنین فناوری می توان نانولوله های کربنی را وارد ساختار پلیمر کرد بدون این که پلیمر به طور کامل سیاه گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فناوری نوین برای ورود نانوذرات به ساختار پلیمر ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری نوین برای ورود نانوذرات به ساختار پلیمر ارائه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید