مقابله با آتش سوزی به کمک تخم اژدها!

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، یک استارتاپ آمریکایی برای مقابله با آتش سوزی، پهپادهایی را ارائه داده که حامل توپ هایی موسوم به تخم اژدها هستند.

مقابله با آتش سوزی به کمک تخم اژدها!

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه و به نقل از فیوچریسم، آتش نشان های ساحل غربی آمریکا قصد دارند آتش سوزی های شدید و غیرعادی را با کمک پهپادها تحت کنترل درآورند.

در این پهپادها، کره های کوچکی حامل مواد شیمیایی قرار گرفته که به اندازه توپ پینگ پنگ هستند و پژوهشگران آنها را تخم اژدها می نامند.

تخم اژدها، ساخت یک شرکت استارتاپی موسوم به Drone Amplified است. پهپادها پس به پرواز درآمدن، این کره های شیمیایی را تنها با فشار یک دکمه به محل مورد نظر می اندازند تا مشتعل شوند و عمداً آتش سوزی های کوچکی ایجاد کنند که باعث سوزاندن پوشش گیاهی می شود و از بروز آتش سوزی های بزرگتر پیشگیری می کند.

سیمون ویبل (Simon Weibel)، از آتش نشان هایی که با این شرکت کار می کنند، گفت: مزیت استفاده از روش ما این است که اگر پهپادها تصادف کنند، هیچ کس آسیب نمی بیند.

آتش سوزی هایی که در سال جاری رخ دادند، بسیار زیاد بودند و کنترل آنها نسبت به سال های پیش دشوارتر بود. به همین دلیل، تقاضا برای پهپادهایی که می توانند به مقابله با آتش سوزی کمک کنند، افزایش یافت.

آتش نشان ها علاوه بر پهپادها، از دوربین های تصویربرداری حرارتی نیز استفاده کرده اند تا حرکت آتش را ردیابی کنند.

تا به امروز شمار قابل توجهی از پهپادها برای مقابله با آتش سوزی در کالیفرنیا به کار گرفته شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مقابله با آتش سوزی به کمک تخم اژدها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابله با آتش سوزی به کمک تخم اژدها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید