نخستین خودروی برقی دنیا با توان پیمایش 400 مایل!

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، شرکت تسلا موتورز مدعی شده است خودروی تسلا مدل اس نخستین خودروی برقی دنیا است که توان پیمایش 400 مایل را داراست.

نخستین خودروی برقی دنیا با توان پیمایش 400 مایل!

به گزارش خبرگزاری مالی ایران، شرکت تسلا موتورز که در سالهای اخیر به شدت محبوبیت قابل توجهی در میان هواداران خودروهای دوستدار محیط زیست در مشتریان بازارهای دنیای خودرو پیدا نموده است، به تازگی اعلام نموده که خودروی برقی تسلا مدل اس 2020 (Tesla model S) نسخه Long Range Plus نخستین خودروی تمام الکتریکی در دنیا خواهد بود که قادر خواهد بود مسافتی به طول 400 مایل را با استانداردهای آژانس حفاظت از محیط زیست در آمریکا بپیماید.

تسلاموتورز با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی به تازگی عنوان نموده است که این مدل خودرو نسبت به نسخه تسلا مدل اس 2019، حدود 20 درصد توان پیمایشی بالاتری را در اختیار راننده و سرنشینان خودرو قرار می دهد.

قیمت پایه تسلا مدل اس از 81 هزار و 190 دلار آغاز می گردد و طبق گزارش های پیشین EPA، این خودرو همچنین می تواند مسافتی به طول 373 مایل را با هر بار شارژ کامل طی کند. همچنین این خودروی تمام الکتریکی، لوکس و قدرتمند به یک باتری لیتیوم یونی 100 کیلووات ساعتی نیز مجهز شده است که با یک شارژر 240 ولتی در عرض 12 ساعت به طور کامل شارژ می گردد.

ایلان ماسک، موسس و مدیرعامل تسلاموتورز پیشتر با انتشار پستی در صفحه کاربری خود در فضای مجازی از اعداد و ارقام نادرست منتشر شده از سوی آژانس حمایت از محیط زیست آمریکا (EPA) سخن گفته و انتقاد نموده بود.

تسلاموتورز یکی از شرکت های خودروسازی نوظهوری است که در چند سال اخیر با معرفی و عرضه خودروهای تمام برقی و الکتریکی قدرتمند با توان پیمایش مسافت های طولانی و ظرفیت بالای باتری توانسته است نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان را در سراسر دنیا به خود جلب کند و سهم قابل توجهی را از بازارهای دنیای به خود اختصاص دهد.

خودروهای برقی که در سال های اخیر تحت تاثیر تشدید نگرانی های دنیای در مورد میزان آلودگی هوا، تخریب محیط زیست و کمبود یا افزایش قیمت سوخت به شدت از سوی شرکت های خودروسازی، تکنولوژی و همچنین مشتریان مورد توجه و استقبال قرار گرفته اند، دولت های متعددی در دنیا نیز تصمیم گرفته اند که با ارائه طرح های تشویقی به شرکت های فراوریکننده این محصولات و همچنین شهروندان خود، فراوری و خرید و فروش وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

بدین ترتیب شرکت های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.

از جمله برجسته ترین شرکت های خودروسازی که به فراوری و توسعه خودروهای تمام برقی با کیفیت، لوکس و قدرتمند پرداخته است، می توان به شرکت آمریکایی تسلاموتورز اشاره نمود که توانسته است با توسعه مدل خودروهای برقی تسلا 3، تسلا ایکس و تسلا اس به خوبی توسط مشتریان و علاقمندان مورد توجه و استقبال قرار بگیرد و سهم قابل توجهی از بازارهای دنیای را به خود اختصاص دهد. از بزرگترین بازارهای فروش خودروهای برقی علی الخصوص تسلا می توان به کشورهای اروپایی و منطقه اسکاندیناوی، ایالات متحده آمریکا، کانادا و چین اشاره نمود.

منبع: اقتصاد ایران

به "نخستین خودروی برقی دنیا با توان پیمایش 400 مایل!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین خودروی برقی دنیا با توان پیمایش 400 مایل!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید