11 فوتی ناشی از حوادث آتش سوزی و امداد و نجات ، ساخت دوربین امداد چاه توسط آتش نشانان رفسنجانی

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان گفت: از مهرماه سال گذشته تا سال جاری کل حوادث آتش سوزی شامل مسکونی، تجاری، صنعتی، کشاورزی و... 328 مورد بوده که چهار نفر مجروح شامل سه مرد و یک زن و یک نفر فوتی زن داشتند همچنین کل حوادث امداد و نجات شامل گیرافتادن در آسانسور، سقوط در چاه و..364 مورد بوده که مجروحان این حوادث 34 نفر بودند که 28 نفرشان مرد و 6 نفر زن هستند که 10 نفر فوتی شامل هشت نفر مرد و 2 نفر زن بر جای گذاشتند.

11 فوتی ناشی از حوادث آتش سوزی و امداد و نجات ، ساخت دوربین امداد چاه توسط آتش نشانان رفسنجانی

به گزارش خبرنگاران، علی رمضانی نژاد امشب هشتم مهر ماه در نشست خبری اظهار کرد: سازمان آتش نشانی رفسنجان سال 48 با یک خودرو آتش نشان و سه نفر نیرو راه اندازی شد و در حال حاضر این شهر مجهز به پنج ایستگاه آتش نشانی است که سه ایستگاه آن دو منظوره است یعنی هم مجهز به اطفای حریق هم امداد و نجات هستند.

وی اضافه کرد: رویکرد آتش نشانی این است که شهر را به سمت شهری ایمن پیش ببریم تا روزی برسد که هر شهروند یک آتش نشان باشد.

وی اعلام کرد: مرکز پیغام از مهمترین بخش های سازمان آتش نشانی است که در رفسنجان بروزسانی شده و در حال حاضرسیستم ضبط مکالمات را بروزرسانی کردیم و هر گونه تماس با مرکز ضبط می گردد و مکالمات بین نیروها که با بی سیم و با مرکز پیغام انجام می گردد هم ضبط می گردد.

نصب دکل 24 متری روی ایستگاه شمار 5 برای پوشش جاده سرچشمه و کرمان

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان مطرح نمود: ایستگاه شماره 5 که سال گذشته با بیش از یک میلیاردتومان راه اندازی شد باید جاده سرچشمه و کرمان را هم پوشش دهد بنابراین برای اینکه ارتباط خوبی داشته باشیم دکل 24 متری روی ایستگاه نصب کردیم.

رمضانی نژاد در بحث تجهیز خودروهای آتش نشانی اعلام نمود: از مهرماه سال گذشته تا کنون سه دستگاه خودرو که دو دستگاه اطفای حریق که در ایستگاه های شماره 4 و 5 هستند و یک دستگاه خودرو امداد و نجات در ایستگاه شماره 3 تجهیز شده است.

وی ادامه داد: برای اینکه در برخی ساعات شبانه روز ترافیک موجب می گردد دیر به محل حادثه برسیم دو دستگاه موتورسیکلت 200 سی سی مجهز به تجهیزات اطفای حریق و امداد و نجات هستند که حوادث کوچک را پوشش می دهند.

رمضانی نژاد یادآور شد: در بحث آموزش از مهرماه سال گذشته تا مهر سال جاری 12 هزار و 685 نفر از شهروندان آموزش اطفای حریق و امداد و نجات دیدند و اکنون نیز سازمان آمادگی هرگونه آموزش به شهروندان را دارد همچنین انجام 14 مانور شهری نظیر زلزله، اطفای حریق و... طی این مدت اجرا شده است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رفسنجان با اشاره به انجام بازدیدهای ایمنی طی یک سال گذشته از مدارس، کارخانجات، ادارات، صنایع و...، توضیح داد: در این بازدیدها نواقص به صورت کتبی تذکر داده شده تا اصلاح گردد و از حوادث پیشگیری گردد و از هفته آینده دور دوم بازدیدهای ایمنی از مدارس مجددا آغاز خواهد شد.

طراحی و ساخت دوربین امداد چاه توسط آتش نشانان رفسنجان

رمضانی نژاد در ادامه گفت: طبق مجوزی که از اول سال 98 از طرف شورا به سازمان آتش نشانی ابلاغ شده ساختمان های دو طبقه به بالا باید آغاز کار و خاتمه کارشان با مجوز سازمان آتش نشانی باشد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان به نصب دوربین روی خودروهای آتش نشان اشاره نمود و اضافه کرد: این دوربین ها در طول جهت داخل کابین خودرو و از پرسنل فیلمبرداری می نمایند و مسائل موجود تا رسیدن به محل حادثه معین می گردد مانند مسدودبودن جهت، اشتباه بودن محل حادثه یا راه بندان و ... که بتوانیم مسائل را رفع کنیم.

وی برگزاری سه دوره آموزشی تخصصی توسط برجسته ترین اساتید آتش نشانی کشور را طی یکسال گذشته یادآور شد و اعلام کرد: نیروهای آتش نشان ما از تحصیلات عالی و مدارک بالای تحصیلی برخوردار هستند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان از طراحی و ساخت صفر تا 100 دوربین امداد چاه توسط آتش نشانی رفسنجان اطلاع داد و گفت: تاکنون در استان کرمان چنین طراحی و ساختی در این حوزه صورت نگرفته است ضمن اینکه تهیه این دوربین 60 میلیون تومان هزینه در برداشت که با کار بچه های ما تنها 6 میلیون تومان هزینه ساخت آن شده است.

رمضانی نژاد شرح داد: در چاه های عمیق حتما آتش نشان باید وارد چاه گردد که زمانبر بود با این دستگاه با وجود مانیتوری که دارد تمام وضعیت چاه را نشان می دهد و زمان کوتاه تری برای رسیدگی به حادثه صرف می گردد.

11 فوتی از حوادث آتش سوزی و امداد و نجات طی یکسال گذشته

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: از مهرماه سال گذشته تا سال جاری کل حوادث آتش سوزی شامل مسکونی، تجاری، صنعتی، کشاورزی و... 328 مورد بوده که چهار نفر مجروح شامل سه مرد و یک زن و یک نفر فوتی زن داشتند همچنین کل حوادث امداد و نجات شامل گیرافتادن در آسانسور، سقوط در چاه و...364 مورد بوده که مجروحان این حوادث 34 نفر بودند که 28 نفرشان مرد و 6 نفر زن بودند و 10 نفر فوتی شامل هشت نفر مرد و 2 نفر زن بر جای گذاشتند.

رمضانی نژاد با اشاره به چیدمان ایستگاه های آتش نشانی در شهر رفسنجان مطرح نمود: چهار ایستگاه اطراف شهر و یک ایستگاه وسط شهر است که با توجه به اینکه زمان استاندارد رسیدن به محل حادثه سه دقیقه است با این چیدمان همان سه دقیقه خودروها به محل حادثه می رسند اما برای پوشش حوادث اطراف شهر زمان بیشتری ضروری است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان همچنین گفت: آمادگی شارژ کلیه خاموش نماینده های دستی هم پودری و هم گازی و همچنین شارژ سیلندرهای تنفسی را داریم که قبلا بایستی برای شارژ سیلندرهای تنفسی جهت کرمان را طی می کردند که با 60 میلیون تومان دستگاه سیلندر تنفسی را خریداری کردیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "11 فوتی ناشی از حوادث آتش سوزی و امداد و نجات ، ساخت دوربین امداد چاه توسط آتش نشانان رفسنجانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 فوتی ناشی از حوادث آتش سوزی و امداد و نجات ، ساخت دوربین امداد چاه توسط آتش نشانان رفسنجانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید