25 راس دام عشایر خراسان شمالی در تصادف تلف شد

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، فرمانده پلیس راه خراسان شمالی گفت: تصادف یک دستگاه کامیون با دام عشایر در شهرستان مانه و سملقان منجر به تلف شدن 25 راس از احشام به ارزش حدود یک میلیارد ریال شد.

25 راس دام عشایر خراسان شمالی در تصادف تلف شد

به گزارش گروه حوادث وبلاگ تجهیزات شبکه و به نقل از خبرگزاری ایرنا، سرهنگ علیرضا حسین زاده روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: حادثه برخورد کامیون با احشام عشایر از در محور گرماب به شهرآباد گزارش شد و در آن 6 راس دام زخمی شدند.

وی گفت: در این حادثه، چوپان گله هم مصدوم و به بیمارستان منتقل شد.

رییس پلیس راه خراسان شمالی اعلام کرد: پلیس راه علت تصادف را عدم توجه کافی به جلو از ناحیه راننده کامیون عنوان نموده است.

اواخر مهرماه سال جاری هم بی احتیاطی چوپان اسفراینی هنگام عبور دادن گله خود از جاده، که سبب تلف شدن 23 راس از گوسفندان شد، پلیس را بر آن داشت تا 50 درصد از علت حادثه را متوجه وی بداند.

در این حادثه هنگام عبور احشام از عرض جاده اصلی اسفراین - سنخواست، بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون با گله گوسفندان، 23 راس از گوسفندان این چوپان تلف شده و 2 راس نیز زخمی شدند.

برابر اعلام کارشناسان، 50 درصد علت تصادف عدم توجه راننده کامیون به جلو و 50 درصد نیز استفاده نکردن چوپان گله از علائم هشدار دهنده هنگام عبور دادن گله از جاده بوده است.

کوچ پاییزه عشایر خراسان شمالی به مناطق قشلاقی نواحی گرمسیری این استان و نیز استان گلستان از اواخر مهرماه شروع شده است.

با شروع سرما در مناطق ییلاقی چهار هزار خانوار عشایر این خطه، برای زمستان گذرانی به سوی مناطق گرمسیری و قشلاقی در میاندشت اسفراین، بخش هایی از مانه و سملقان و رازوجرگلان و نیز مناطق مراوه تپه، کلاله و گنبد در استان گلستان حرکت می نمایند.

خراسان شمالی قطب دامپروری کشور است و در آن سه میلیون واحد دامی نگهداری و پرورش داده می گردد.

این استان 863 هزار نفری در شمال شرق کشور واقع است که 44 درصد از جمعیت آن در روستاها سکونت دارند.

منبع: جام جم آنلاین

به "25 راس دام عشایر خراسان شمالی در تصادف تلف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "25 راس دام عشایر خراسان شمالی در تصادف تلف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید