خنک ترین شهرها در تابستان (بخش اول)

فیروزکوه یکی از خنک ترین شهرها برای سفر تابستانی است. به دلیل کوهستانی بودن منطقه، دارای آب وهوایی بسیار خنک است حتی در فصول گرم سال.

خنک ترین شهرها در تابستان (بخش اول)

کم کم داریم به قلب تابستان نزدیک می شویم و تعطیلی مدارس موقعیتی مناسب برای سفر به خارج شهرهای محل سکونت مان است. اما شاید بعضی خانواده ها به دلیل گرمای تابستان از این روزهای خاطره انگیز پرهیز نمایند. امروز در مجله گردشگری دلتا شما را با خنک ترین شهرهای تابستان آشنا می کنیم.

فیروزکوه

در نزدیکی شهر تهران شهرستانی است به نام فیروزکوه که به دلیل کوهستانی بودن منطقه دارای آب وهوایی بسیار خنک است، به خصوص در فصل تابستان. غیر از این که برای تفریح و آسایش و آرامش مناسب است، طبیعت چشم نوازی داشته و جاذبه های تاریخی بسیاری نظیر کاروان سراها، قلعه های قدیمی، گورستان های کهن و امامزاده های متعدد را هم در خود جای داده است.

ماسوله

از دیگر مناطق پیشنهادی ماسوله است، این روستای تاریخی اگر یکی از خنک ترین شهرها نباشد، یکی از بهترین روستاها برای سفر تابستانی است. سرسبز و مه آلود. آب و هوایش فوق العاده و دارای جاذبه های متعددی نیز هست. ماسوله سالانه پذیرای ده ها هزار گردشگر است با معماری خانه هایش که آن را منحصر به فردترین روستای زیبای ایران به لحاظ معماری پلکانی نموده است.

کندوان

روستای جذاب دیگری که هم آب وهوای خوبی دارد و هم معماری بی نظیر که می توانید حسابی عکس هایی جالب بیندازید، روستای کندوان است. در 60 کیلومتری جنوب غربی تبریز واقع شده و به ندرت نظیرش را در تمام جهان می توان پیدا کرد. یکی از شگفت انگیزترین روستاها که خانه هایش بقایای آتشفشان هااست.

ارومیه

یکی از کلان شهرهای ایران ارومیه است. همچنین یکی از خنک ترین شهرها در تابستان. در آذربایجان غربی واقع شده و مناطق دیدنی بی شمارش حتماً شما را سرگرم خواهد نمود تا هیچ وقت از بودن در این شهر حوصله تان سر نرود. هوای ارومیه در تابستان بسیار خنک است و حتماً سفری دل انگیز خواهید داشت.

همدان

در منطقه غربی کشورمان و در دامنه کوهستان، شهر همدان واقع شده. مرکز استان همدان و در دامنه کوه الوند قرار گرفته. بنابراین از شهرهای سردسیر ایران بوده و علاوه بر داشتن آب وهوای بسیار مناسب در تابستان، می تواند یکی از بهترین شهرها برای دیدن جاذبه های گردشگری باشد.

تبریز

یکی از قطب های گردشگری و مالی شمال غرب کشور، شهر تبریز است. آب و هوای آن در تابستان مانند سایر شهرهای شمال غربی معتدل و تا اندازه ای خنک است. می توانید خود را در سفرتان به بازدید از جاذبه های گردشگری بی شمار و همچنین گشت وگذار در بازار بزرگ آن، مهمان کنید.

منبع: پیام دلتا

به "خنک ترین شهرها در تابستان (بخش اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خنک ترین شهرها در تابستان (بخش اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید