رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خطاب به عبدالله: می خواهیم صلح در افغانستان به یاری شما تحقق یابد

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا طی سفری به افغانستان و در دیدار با رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی تمایل خود را برای برقراری صلح در این کشور توسط عبدالله بیان نمود.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خطاب به عبدالله: می خواهیم صلح در افغانستان به یاری شما تحقق یابد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به همراه هیئتی در جریان سفر به افغانستان با عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی این کشور در قصر سپیدار دیدار و گفت وگو کرد.

پلوسی در این دیدار گفت: افغانستان و آمریکا متحد استراتژیک هستند و همکاری میان دو کشور ادامه خواهد یافت و می خواهند وضعیت افغانستان را از نزدیک تحت نظر داشته باشند.

به نقل از فیسبوک عبدالله عبدالله، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه اضافه کرد: ما می خواهیم صلح در افغانستان به یاری شما و به رهبری و مالکیت افغان ها تحقق یابد، امنیت برقرار گردد و اقتصاد افغانستان بهبود یابد و مردم افغانستان در امنیت و رفاه زندگی نمایند.

همچنین پیش از این دیدار، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نیز ملاقات نموده است.

در این دیدار غنی گفت: ماهیت حضور آمریکا در افغانستان براساس پیمان هایی است که بین دو کشور امضا شده و درباره چگونگی حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان نیز در آینده بحث خواهد شد.

شایان ذکر است که نانسی پلوسی یکی از مخالفان سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور است و بارها مواضع تندی را علیه یکدیگر مطرح نموده اند.

همزمان با سفر رئیس مجلس نماینگان آمریکا و هیئت همراه به کابل مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا و شماری دیگر از فرماندهان ارشد این کشور با محمد اشرف غنی دیدار نموده اند.

این نخستین سفر وزیر دفاع آمریکا به افغانستان در رأس هیئت عالی رتبه نظامی به افغانستان است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خطاب به عبدالله: می خواهیم صلح در افغانستان به یاری شما تحقق یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خطاب به عبدالله: می خواهیم صلح در افغانستان به یاری شما تحقق یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید