ریشه مسائل کشور در بخشی نگری است ، تشکیل کارگروه بین سازمان آب، برق و شهرداری

وزیر نیرو با بیان اینکه نبود سیستم متمرکز در اداره امور کشور و بخشی نگری دو ریشه مسائل به شمار می رود، گفت: تشکیل کارگروه بین سازمان آب، برق و شهرداری سبب می گردد بتوانیم با هم مسائل را حل کنیم و با سرعت بیشتری جهت برطرف مسائل اقدام کنیم.

ریشه مسائل کشور در بخشی نگری است ، تشکیل کارگروه بین سازمان آب، برق و شهرداری

به گزارش خبرنگاران به نقل از شهرنوشت، رضا اردکانیان وزیر نیرو با حضور در صد و هفتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت بارش ها در شهر تهران، اظهار کرد: در حال حاضر در آغاز سال آبی که از ابتدای مهر آغاز می گردد، هستیم و بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در بازه زمانی سه ماه آینده و تا آذر ماه متوسط بارندگی ها در حد نرمال و در بعضی نقاط بیش از نرمال خواهد بود.

وی اضافه نمود: ایران یک دوره خشک 10 ساله را پشت سر گذاشت و از سال پیش پس از خشکسالی، بارش های فراوانی انجام گرفت ولی مدت ها طول می کشد تا رطوبت از دست رفته خاک حاصل گردد و بتوانیم به میزان روان آب برسیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با یاری مردم و مسئولین توانستیم دو سال بحران جدی را پشت سر بگذاریم، اضافه نمود: سال 97 ـ 96 خشک ترین سال در 50 سال اخیر بود و دیگری سال 98 ـ 97 به عنوان تر ترین سال در 50 سال اخیر بود و مدیریت این دو شرایط جوی تجربه منحصر به فردی را به همراه داشت. البته نشان داد که هر چقدر توان ارتباط با مردم داشته باشیم و تاب آوری صنعت آب و برق و جامعه بیشتر باشد نتایج مؤثر خواهد بود.

اردکانیان با بیان اینکه سال جاری سه رکورد در بخش برق داشتیم که امیدواریم شکسته گردد، افرود: یکی رکورد فراوری که پس از انقلاب بی سابقه بود و در شرایط تحریم دستاورد ارزنده ای به شمار می رود و دیگری رکورد مصرف است که از نقاط ضعف به شمار می رود.

وی گفت: اوج بار به دلیل سهم بالای دستگاه های سرمایشی در تابستان 23 هزار مگاوات بود که بخش اعظم آن (حدود 4 هزار مگاوات) مربوط به بخش دولتی است و همیشه باید اقدامات مؤثر در این راستا انجام گیرد.

وزیر نیرو با بیان اینکه با اجرای برنامه های 11 وجهی توانسته ایم در این زمینه رکورد بزنیم و 3800 مگاوات از اوج بار در تابستان کاسته شد، اضافه کرد: رکورد سوم مربوط به صادرات است که بیشترین تبادل انرژی با همسایگان را داشته ایم و شرایطی فراهم شد که بالاترین صادرات انرژی را به ویژه برای عراق داشته باشیم که این مسئله در تکمیل احتیاج ارزی حائز اهمیت است.

اردکانیان با اشاره به نقش تهران در الگو بودن برای سایر شهرها، گفت: در این دوره محوری ترین برنامه ها برای مدیریت عرضه و تقاضا در بخش آب و برق انجام گرفته است البته کمی دیر است ولی برای برطرف بعضی از مسائل باید مورد توجه باشد.

وی با تأکید بر اینکه اگر اصلی ترین نقاط ضعف خود را هدف نگیریم مسائل حل نمی گردد، گفت: سیستم متمرکز در اداره امور کشور و بخشی نگری دو ریشه مسائل به شمار می رود که در تهران به عنوان یک الگوی بزرگ باید اصلاح گردد.

وزیر نیرو با بیان اینکه بین سازمان آب، برق و شهرداری باید ساز و کار دائمی تعریف گردد، تاکید نمود: تشکیل کارگروه دائمی سبب می گردد بتوانیم با هم مسائل را حل کنیم و با سرعت بیشتری جهت برطرف مسائل اقدام کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "ریشه مسائل کشور در بخشی نگری است ، تشکیل کارگروه بین سازمان آب، برق و شهرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریشه مسائل کشور در بخشی نگری است ، تشکیل کارگروه بین سازمان آب، برق و شهرداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید