نشست هم اندیشی مسئولان کرمانشاه با فعالان گردشگری همدان

نشست هم اندیشی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه با معاون گردشگری استان همدان و فعالان گردشگری این استان در مورد برگزاری رویداد بین المللی اکوتوریسم و گردشگری روستایی کرمانشاه 2020 روز گذشته چهارشنبه 22 آبان در مجموعه تاریخی طاق بستان برگزار گردید.

نشست هم اندیشی مسئولان کرمانشاه با فعالان گردشگری همدان

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه، امید قادری مدیرکل این استان در این نشست با بیان اینکه استان های غربی، چهار برابر متوسط کشور آثار تاریخی دارند، گفت: با توجه به جاذبه های طبیعی و اکوتوریسم منطقه و مقایسه ای که با دیگر استان ها انجام می گردد این پرسش مطرح می گردد که سهم ما از صنعت پردرآمد گردشگری چه میزان است و شرایط دیگر استان ها به چه شکل است؟

او اضافه نمود: رویداد سازی ها پاسخ روشنی به این پرسش خواهد بود به این منظور رویداد 2018 همدان و رویداد 2020 کرمانشاه برای تقویت محور گردشگری تعریف شده است.

قادری توضیح داد: رشد گردشگری کرمانشاه، رشد گردشگری همدان را به دنبال خواهد داشت و برای تحقق این موضوع باید همه یاری کنیم تا چرخه گردشگری و مالی شکل بگیرد.

در این نشست، مسئولان حاضر در مورد نحوه میزبانی و برگزاری اجلاس همدان 2018 مواردی را مطرح کردند. همچنین درباره ایجاد انگیزه و شور اجتماعی در جامعه و استفاده از ظرفیت های صدا و سیما در معرفی رویداد 2020 گفت و گو شد.

از دیگر موضوعات مطرح شده می توان به جذب اسپانسر برای رویداد 2020 کرمانشاه، تاکید بر آموزش پرسنل و فعالان حوزه گردشگری و ایجاد دبیرخانه دائمی برای این رویداد اشاره نمود.

منبع: میراث آریا

به "نشست هم اندیشی مسئولان کرمانشاه با فعالان گردشگری همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست هم اندیشی مسئولان کرمانشاه با فعالان گردشگری همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید