هند، آتش سوزی در یک بیمارستان، 13 بیمار کرونا را به کشتن داد

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، وقوع آتش سوزی در یکی از بیمارستان های بمبئی در هند 13 فرد مبتلا به کرونا را کشت.

هند، آتش سوزی در یک بیمارستان، 13 بیمار کرونا را به کشتن داد

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه با انتشار این خبر اضافه کرد: این آتش سوزی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ویجیا والابه (Vijay Vallabh) در شهر بمبئی محلی که بیماران مبتلا به کووید-19 تحت مراقبت قرار داشتند، رخ داد.

خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش داد: این آتش سوزی در بخش مراقب های ویژه این بیمارستان درحالی رخ داد که 17 بیماری کرونایی در آن به سر می بردند، این آتش سوزی منجر به مرگ 13 بیمار شد و چهار بیمار باقی مانده به دیگر بخش های این بیمارستان منتقل شدند.

خبرگزاری فرانسه تا لحظه مخابره این خبر به علت و جزئیات این آتش سوزی در این بیمارستان اشاره ای نکرد.

ممنوع شدن استفاده از اکسیژن غیر از موارد پزشکی

هند با بحران شیوع ویروس کرونا دست به گریبان بوده به حدی که با کمبود اکسیژن برای درمان بیمان مبتلا به کووید-19 روبرو است،

شبکه خبری سی ان ان نیز با پرداختن به مساله کمبود اکسیژن در بیمارستان های هند به علت افزایش وخیم همه گیری ویروس کرونا در این کشور، گزارش داد: هند هر گونه استفاده از ذخایر اکسیژن در مواردی صنعتی و غیر از بیمارستانی در دهلی نو پایتخت این کشور را به این علت که موج دوم مرگبار کووید-19 کشور را فرا گرفته است ممنوع اظهار داشت.

ممنوعیت استفاه از ذخایر اکسیژن بغیر از موارد پزشکی در دهلی نو

سی ان ان اضافه کرد: وزارت کشور هند روز پنجشنبه (دوم اردیهبشت) با وجود صدور دستور این ممنوعیت، اظهار داشت که محدودیتی برای نقل و انتقال ذخایر و سیلندرهای اکسیژن بین ایالت های این کشور به منظور استفاده های پزشکی و درمانی وضع نشده است.

به گزارش ایرنا از دفتر دهلی؛ روز دوم اردیبهشت ماه ، برای اولین بار از زمان شیوع ویروس مهلک کرونا، شمار روزانه مبتلایان در این کشور به بیش از 300 هزار نفر رسیده است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت هند، در 24 ساعت منتهی به روز پنجشنبه بیش از 314 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا، در این کشور ثبت شده که بالاترین آمار ابتلای روزانه به این ویروس در هند است.

حدود شش روز است که هند روزانه بالای 260 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا را ثبت می کند.

نارندرا مودی نخست وزیر هند هفته گذشته در یک برنامه انتخاباتی در ایالت بنگال غربی درحالی که به هزاران نفر از افراد بدون ماسک و پر جنب و جوش نگاه می کرد، گفت: تا به امروز چنین جمعیت بزرگی را به چشم ندیده بودم. نخست وزیر هند خود ماسک بر صورت نداشت.

در همان روز هند 234 هزار مورد جدید و بیش از یک هزار و 400 فوتی ناشی از کرونا را به ثبت رساند.

کشور هند وارد یک شرایط بحرانی بی سابقه شده است. تقریبا در یک هفته گذشته یک میلیون و 900 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور ثبت شده است و آمار کل ابتلا به کرونا در هند را از مرز 15 میلیون نفر فراتر برده است. ظرف تنها 12 روز گذشته نرخ مثبت کووید با دو برابر افزایش به 17 درصد رسیده است.

ظرفیت بیمارستان ها در سرتاسر هند تکمیل شده است اما این بار بیشتر جوانان هستند که در بیمارستانها بستری می شوند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان از مرز 145 میلیون نفر عبور کرد که از این تعداد تا به امروز بیش از سه میلیون نفر جان باخته اند.

این درحالی است که هند با بیش از 16 میلیون و 200هزار مبتلا که از این تعداد 186هزار نفر جان باخته اند، پس از آمریکا در رتبه دوم همه گیری ویروس کرونا در جهان قرار گرفته است.

منبع: عصر ایران

به "هند، آتش سوزی در یک بیمارستان، 13 بیمار کرونا را به کشتن داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند، آتش سوزی در یک بیمارستان، 13 بیمار کرونا را به کشتن داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید