پیش فروش خودرو؛ همه چیز درباره طرح پیش فروش ایران خودرو و سایپا

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، پیش فروش 12 محصول ایران خودرو از صبح امروز یکشنبه 18 خرداد ساعت هشت آغاز شده و تا انتها روز سه شنبه 20 خردادماه ادامه دارد. در این طرح 45 هزار خودرو توسط این کارخانه عرضه می گردد. در کنار آن سایپا هم 30 هزار خودرو خود را قرار است در طرح پیش فروش یک ساله عرضه کند که ثبت نام آن از ساعت دو بعد از ظهر امروز یکشنبه 18 خرداد آغاز می گردد.

پیش فروش خودرو؛ همه چیز درباره طرح پیش فروش ایران خودرو و سایپا

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، شرایط ثبت نام طرح پیش فروش یکساله ایران خودرو و سایپا تا حد زیادی مشابه طرح فروش فوق العاده است. در این طرح نصف قیمت مصوب کارخانه به عنوان پیش پرداخت در نظر گرفته شده و سود مشارکت و انصراف در آن صفر درصد است. همچنین قیمت نهایی خودرو غیرقطعی است و در زمان تحویل بر اساس قیمت روز کارخانه محاسبه خواهد شد.

12 محصول ایران خودرو برای طرح پیش فروش یکساله

ایران خودرو برای طرح پیش فروش یکساله محصولات خود 12 مدل خودرو را در نظر گرفته است. مبلغ پیش پرداخت حدود نصف قیمت مصوب کارخانه است و موعد تحویل بسته به نوع خودرو تفاوت دارد.

نام محصول

مبلغ پیش پرداخت

موعد تحویل

پژو پارس LX

39میلیون و 900هزار تومان

بهمن 99 تا خرداد 1400

پژو پارس سال

38میلیون و 400هزار تومان

بهمن و اسفند 99

پژو 206 تیپ 2

35میلیون و 900هزار تومان

بهمن 99 تا خرداد 1400

پژو 206 صندوق دار

42میلیون و 900هزار تومان

آبان تا اسفند 99

پژو 207i دستی

50میلیون و 500هزار تومان

بهمن 99 تا خرداد 1400

سمند EF7 بنزینی

32میلیون و 700هزار تومان

اردیبهشت و خرداد 1400

سمند LX

32میلیون و 700هزار تومان

اردیبهشت و خرداد 1400

سمند سورن ELX

42میلیون و 600هزار تومان

مهر 99 تا خرداد 1400

پژو 405 SLX

34میلیون و 200هزار تومان

آبان تا اسفند 99

دنا معمولی

47میلیون و 200هزار تومان

اردیبهشت و خرداد 1400

دنا پلاس

53میلیون و 900هزار تومان

بهمن 99 تا خرداد 1400

رانا پلاس

37میلیون و 400هزار تومان

مهر 99 تا خرداد 1400

سه محصول جدید سایپا برای طرح پیش فروش یکساله

سایپا تا لحظه نگارش این متن که تنها دقایقی تا شروع مهلت ثبت نام اعلام شده باقی مانده، هنوز در اطلاعیه های خود فهرست کامل محصولاتش برای عرضه در طرح پیش فروش یکساله خودرو را اعلام ننموده است. در حال حاضر صرفا نقل قولی از قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش منتشر شده که از عرضه سه محصول جدید، همزمان با طرح پیش فروش محصولات این مجموعه خبداده است.

مجید باقری می گوید طبق وعده قبلی و به دنبال پیگیری و استقبال مشتریان، برای نخستین بار پیش فروش خودروی شاهین محصول جدید گروه خودروسازی سایپا از یکشنبه شروع می گردد. به جز شاهین دو محصول جدید دیگر سایپا یعنی ساینا S و کوییک S هم برای اولین بار در این طرح عرضه خواهند شد. به این ترتیب از مجموع 9 محصولی که در طرح پیش فروش جدید گروه خودروسازی سایپا عرضه خواهند شد، سه خودرو جدید قرار گرفته است. قائم مقام سایپا با بیان این که زمان تحویل خودرو شاهین، دی ماه 99 خواهد بود، گفت: مبلغی که باید به صورت علی الحساب برای خودروی شاهین پرداخت گردد 80 میلیون تومان خواهد بود.

شرایط ثبت نام در طرح پیش فروش ایران خودرو و سایپا

نداشتن پلاک فعال اصلی ترین محدودیتی بود که در طرح فروش فوق العاده در نظر گرفته شده بود. خیلی ها امیدوار بودند حداقل در طرح پیش فروش یک ساله این محدودیت کنار گذاشته گردد تا آن هایی که خودرو دارند هم بتوانند در طرح پیش فروش شرکت نمایند، اما اینطور که از اطلاعیه های سایپا و ایران خودرو پیداست، فعلا چنین خبر هایی نیست و ثبت نام نماینده ها نباید پلاک فعالی به نامشان باشد. باید توجه داشته باشید که منظور از پلاک فعال، پلاک خودرو های سواری است. اگر ماشین سنگین داشته باشید، از این قاعده مستثنی هستید و می توانید برای خرید خودرو روی طرح های فروش ایران خودرو و سایپا حساب باز کنید. همچنین متقاضیان نباید در 36 ماه گذشته در طرح های فروش ایران خودرو و سایپا شرکت نموده و خودرو خریده باشند. البته متقاضیانی که اسمشان در قرعه کشی فروش فوق العاده درنیامده و پیروز به خرید خودرو نشدند، می توانند شانس خود را در طرح پیش فروش یکساله امتحان نمایند. آنطور که در شرایط پیش فروش یکساله آمده، درست مثل طرح قبلی متقاضی باید دارای حداقل گواهینامه پایه سوم رانندگی باشد. با این حساب نمی توانید به نام فرزندانتان که کمتر از 18 سال سن دارند، در طرح پیش فروش یکساله ثبت نام کنید. اگر این شرایط را در نظر نگیرید و با وجود داشتن پلاک فعال همچنان در طرح ثبت نام کنید، تا سه سال امکان شرکت در طرح های ایران خودرو و سایپا را نخواهید داشت.

حذف سود مشارکت از طرح پیش فروش ایران خودرو و سایپا

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، طرح پیش فروش یکساله محصولات ایران خودرو و سایپا با سود مشارکت و انصراف صفر درصد انجام می گردد. با این حساب مبلغی که به عنوان پیش پرداخت به خودروساز پرداخت می کنید، دست نخورده باقی خواهد ماند و هیچ سودی به آن تعلق نخواهد گرفت. با توجه به تورم 30 درصدی و نرخ سود بانکی در حدود 15 درصد، تا حد زیادی صرفه مالی شرکت در طرح پیش فروش یکساله زیر سوال می رود. به خصوص که در این مدت امکان افزایش قیمت مصوب کارخانه وجود دارد و طرح ها با قیمت غیرقطعی اجرا می شوند. البته همچنان می توان به خسارت تاخیر در نظر گرفته شده در این طرح امیدوار بود. ایران خودرو و سایپا متعهد شدند به ازای هر روزی که در تحویل دادن خودرو تاخیر داشته باشند، نرخ سود 12 درصد سالانه به مبالغ پرداخت شده تعلق بگیرد. هرچند این رقم چندان به سود مشتریان نخواهد بود.

ایران خودرو و سایپا پیش از این در طرح های پیش فروش و مشارکت در فراوری عموما سود مشارکت در نظر می دریافتد. به این صورت که خریدار در ابتدای نصف قیمت مصوب محصول مورد نظر را پرداخت می نماید و مابقی هزینه خرید خودرو در زمان تحویل از مشتری دریافت می گردد. مبلغ پیش پرداخت تا زمان تحویل دریافت خودرو مشمول سود مشارکت می گردد. پیش از این سود مشارکت برای شرکت در طرح های پیش فروش حدود 12درصد سالانه در نظر گرفته می شد، اما در طرح جدید شرایط به کلی فرق می نماید.

هزینه لازم برای شرکت در طرح پیش فروش ایران خودرو و سایپا

اگر بخواهید در طرح پیش فروش یکساله ایران خودرو و سایپا شرکت کنید، باید نصف هزینه خرید خودرو را کنار بگذارید. البته شرکت در قرعه کشی هزینه ای ندارد و بعد از برنده شدن در آن پای پیش پرداخت وسط می آید که عموما نصف قیمت روز خودرو است. توجه داشته باشید که قیمت ها در طرح پیش فروش به صورت غیرقطعی در نظر گرفته می گردد. به این معنا که نهایتا در موعد تحویل باید نگاهی به تابلو قیمت ها بیاندازید و ببینید قیمت مصوب کارخانه برای ماشین مورد نظرتان چقدر است تا مابه تفاوت مبلغ پیش پرداخت و قیمت روز موعد تحویل را به کارخانه پرداخت کنید. ممکن است تا زمان تحویل خودرو قیمت ها تغییر کند. همانطور که یک ماه پیش شاهد افزایش قیمت مصوب خودرو ها بودیم.

تحویل خودرو بعد از یک سال انتظار

موعد تحویل خودرو در طرح های پیش فروش یکساله، لزوما یک سال آینده نیست و بین چهار تا 12 ماه خواهد بود. به این صورت که زمان تحویل خودرو ها با قرعه کشی بین متقاضیان مشخص می گردد. ممکن است خوش شانس باشید و ماشین مورد نظرتان را چهار ماهه تحویل بگیرید، یا آنقدری بدشانس باشید که برای ماشین دار شدن یک سال صبر کنید. هرچند، صرف برنده شدن در قرعه کشی نشان از شانس و اقبال خریداران دارد.

منبع: فرارو

به "پیش فروش خودرو؛ همه چیز درباره طرح پیش فروش ایران خودرو و سایپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش فروش خودرو؛ همه چیز درباره طرح پیش فروش ایران خودرو و سایپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید