تئاتر بچه یتیم هنر کشور است، وزیر ارشاد اهل هنر باشد، درد هنرمندان را می داند

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، یک کارگردان تئاتر از نبود حمایت اقتصادی از تئاتری ها گلایه کرد و گفت: با تئاتر در ایران مثل فرزندی یتیم برخورد می گردد.

تئاتر بچه یتیم هنر کشور است، وزیر ارشاد اهل هنر باشد، درد هنرمندان را می داند

مهدی بختیاری کارگردان تئاتر، در گفت و گو با خبرنگار درباره مسائل حوزه تئاتر به خصوص تئاتر دانشجویی گفت: فکر می کنم این بحث تکراری باشد؛ دیگر همه می دانیم تئاتر چه مسائلی دارد. متاسفانه تئاتر بچه یتیم هنر کشور است و تنها و تنها زور همه به تئاتر می رسد. تئاتر دانشجویی کمترین حمایت اقتصادی را دارد.

وی اضافه نمود: سانسور و عدم حمایت اقتصادی بزرگترین مسائلی است که اعضای خانواده تئاتر را اذیت می نماید. هنرمندان تئاتر طی دوران کرونا مجبور شدند برای تامین معاش سراغ کار های دیگر بروند. خود من یک کارگرزاده هستم و ابداً قصد بی احترامی به شغل های دیگر را ندارم که بگویم سطح چه شغلی پایین تر یا بالاتر است. منظور من از حرف هایم، امنیت شغلی نداشتن بچه های تئاتری است. خود من برای گذراندن زندگی ام با ماشین مسافرکشی می کنم تا هزینه های زندگی و تمرین تئاتر را دربیاورم.

این کارگردان جوان تئاتر در ادامه انتظاراتش از وزیر آینده فرهنگ را اینگونه بیان نمود: واقعیت این است که این سال ها با شعار حمایت و درست شدن اوضاع بسیار روبه رو بوده ایم. اما در نهایت نه تنها چیزی درست نشده بلکه اوضاع بدتر هم شده است. اینکه بخواهم از وزیر بعدی انتظاری داشته باشم بیشتر شبیه به شوخی است؛ وزیر فرهنگ اگر از جنس هنر باشد خودش می داند که انتظارات جامعه تئاتر چیست. در همه کشور های صاحب تئاتر، دولت از تئاتر حمایت می نماید و نه تنها منتی نیست، بلکه ردیف بودجه اختصاص داده می گردد؛ چون از اهمیت تئاتر برای یک جامعه مطلع هستند. در انتها حرفم را دوباره تکرار می کنم، با تئاتر در ایران مثل فرزندی یتیم برخورد می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تئاتر بچه یتیم هنر کشور است، وزیر ارشاد اهل هنر باشد، درد هنرمندان را می داند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تئاتر بچه یتیم هنر کشور است، وزیر ارشاد اهل هنر باشد، درد هنرمندان را می داند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید