کیهان: برای مذاکره با امریکا، چرا اروپا را واسطه قرار می دهیم؟ بگذاریم شان کنار

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، کیهان نوشت:با توجه به آخرین اقدام سه کشور اروپایی در تمدید تحریم تسلیحاتی موشکی ایران و بیانیه بعضی از اعضای اتحادیه اروپا، آیا وقت آن نرسیده که نه در اصل بلکه در نوع رابطه با اروپای غربی و بالاخص تروئیکای اروپایی تجدید نظر کنیم؟

کیهان: برای مذاکره با امریکا، چرا اروپا را واسطه قرار می دهیم؟ بگذاریم شان کنار

با توجه به مثال ها و نمونه های فوق تروئیکای اروپایی و بعضی از قدرت های سنتی اروپای غربی نه در سطح تجاری و مالی و نه در سطح دیپلماتیک و سیاسی اراده خاصی در جهت حل مسائل و تقویت روابط با ایران نداشته و ندارند.

طی مذاکرات نیز جز به عنوان وزنه ای در اختیار ایالات متحده آمریکا در تشدید فشارها و امتیاز گیری بیشتر از ایران هیچ نقش سازنده ای را ایفا نکردند.

به نظر می رسد که بهتر است سه قدرت اروپایی چه به عنوان واسطه و چه به عنوان عضو از روند مذاکرات کنار گذاشته شوند و واسطه های دیگری جایگزین شوند. طی چند سال اخیر نیز مذاکرات غیر مستقیم بین ایران و آمریکا در مواردی به پیروزیت رسیده است که واسطه گری بر عهده اروپایی ها نبوده است و نفس این امر نشانگر این است که امکان مذاکره و از آن مهم تر احتمال مذاکره پیروز بدون واسطه گری اروپایی ها وجود دارد. این اقدام بعلاوه می تواند هشداری برای آنان به منظور اصلاح روند مخرب خود و تجدید رویکرد خود در قبال ایران و موضوع برنامه صلح آمیز هسته ای ایران باشد.

23302

منبع: خبرآنلاین

به "کیهان: برای مذاکره با امریکا، چرا اروپا را واسطه قرار می دهیم؟ بگذاریم شان کنار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیهان: برای مذاکره با امریکا، چرا اروپا را واسطه قرار می دهیم؟ بگذاریم شان کنار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید