آمریکا میزبان 41 کیلو زعفران ایرانی است

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، از بهمن سال گذشته که نخستین محموله زعفران ایرانی به بازارهای آمریکا به صورت مستقیم وارد شد، آمریکا هم نشان داد در پی توافقات هسته ای علاقه مند است به صورت مستقیم این محصول را خریداری کند که در نتیجه آن طی 53 روز پایانی سال گذشته یک کیلوگرم زعفران در بسته بندی های مختلف کمتر از 10 گرم، 10 تا 30 گرم و بیشتر از 30 گرم به ارزش بالغ بر 68 هزار دلار به این کشور صادر شد.

آمریکا میزبان 41 کیلو زعفران ایرانی است

البته پیش از این نیز آمریکا هم مانند سایر کشورها مشتری زعفران ایرانی بود اما با توجه به تحریم ها این محصول را به صورت واسطه ای از کشورهایی مانند امارات خریداری می کرد که البته به نام این کشورها تمام می شد. چرا که کشورهای واسطه ای زعفران ایرانی را به صورت فله ای خریداری و در برندهای ملی خود بسته بندی می کردند و به آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی صادر می کردند.

در سال گذشته 113 تن و 579 کیلوگرم زعفران به ارزش بالغ بر 165 میلیون و 300 هزار دلار در بسته بندی های مختلف به 42 کشور صادر شد که از نظر وزنی 28/5 درصد و از نظر ارزشی 27/4 درصد نسبت به سال 1393 کاهش داشته است.

با توجه به کاهشی شدن صادرات این محصول گران بها امید است مسئولان در امسال و سال های آینده برنامه ریزی دقیق تری برای ساماندهی بازار داخلی و خارجی زعفران انجام دهند تا بتوان ضمن یافتن مشتریان جدید، درآمد ارزی بیشتری از محل صادرات این محصول ارزآور کسب کرد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "آمریکا میزبان 41 کیلو زعفران ایرانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا میزبان 41 کیلو زعفران ایرانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید