آنالیز و نگاه کلی به لکسوس IS مدل 2019

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، لکسوس IS 2019 چه تغییراتی نسبت به گذشته نموده است. در این مقاله مصرف سوخت فضای داخلی، سیستم اطلاعات و تفریح، صندوق عقب، موتور، گیربکس و عملکرد فنی سری IS لکسوس مدل 2019 برای علاقمندان به این برند آنالیز شده است.

آنالیز و نگاه کلی به لکسوس IS مدل 2019

به گزارش خبرآنلاین، به لطف تنوع بالا در موتور و سیستم های تعلیق انتخابی، لکسوس IS مدل 2019 می تواند خودرویی راحت با سواری نرم یا خودرویی اسپرت باشد. طراحی این خودرو نشان گر سرعت بالای آن است؛ درواقع این طراحی خیلی بیشتر از سرعت واقعی لکسوس IS مجذوب نماینده بوده، اما در هنگام حرکت، شاسی بی نظیر لکسوس مهر تاییدی بر رانندگی لوکس و اسپرت این خودرو خواهد بود.

کسانی که هوادار طراحی لکسوس هستند، با تماشا انواع تجهیزات یاریی و پیشرفته استاندارد این خودرو در کنار گزینه های مختلف قوای محرکه، لذت خواهند برد. مدل پایه و دیفرانسیل عقب لکسوس IS از پیشرانه 4 سیلندر توبوشارژ استفاده می نماید و مدل های V6 با سیستم دو دیفرانسیل در دسترس هستند.

پکیج آپشن F Sport شامل تغییراتی کوچک در طراحی بدنه و افزایش عملکرد فنی می گردد. لکسوس IS می تواند سریعتر و با سیستم اطلاعات و تفریح بهتری فراوری گردد، اما طراحی مجذوب نماینده و سواری لذت بخشَش، این خودرو را گزینه ای قابل انتخاب در کلاس سدان های لوکس می نماید.

تغییرات مدل 2019 لکسوس IS

سری IS لکسوس در مدل فراوریی سال 2019 تغییرات زیادی ننموده است. مدل IS300 دیفراسیل عقب، از تنظیمات نو ECU بهره می برد و متخصصان لکسوس ادعا می نمایند که ECU نو، حساسیت و پاسخگویی توربوشارژر و دریچه گاز را بهبود داده و به تعویض دنده سریعتر در گیربکس اتوماتیک یاری نموده است.

تمام تیپ های لکسوس IS مدل 2019 درمقایسه با سال های گذشته با آپشن های بیشتری عرضه می شوند؛ چراغ های جلو با روشنایی سه گانه و ریموت Lexus Enform از آپشن های نو مدل 2019 شمرده می شوند. با سیستم Lexus Enform، قابلیت سازگاری خودرو با السکای آمازون و ساعت های هوشمند پرفروش بازار فراهم شده است. تغییر دیگر هم رنگ نو نقره ای متالیک بوده که جایگزین رنگ Liquid Platium محسوب می گردد.

لکسوس IS به لطف طراحی مجذوب نمایندهش، در کلاس سدان های لوکس جلب توجه می نماید؛ اما گاهی اوقات برای مطرح شدن بیشتر، باید تعیینات فنی قابل توجه تری هم داشت. مدل IS350 دقیقا این ویژگی را دارد؛ لکسوس IS350 مدل 2019 به پیشرانه 311 اسب بخاری V6 مجهز بوده که از مدل تمام چرخ محرک IS300 قدرتمندتر است (IS300 تمام چرخ محرک از موتور V6 تا 260 اسب بخار قدرت می گیرد).

آپشن تیپ F Sport در تمام مدل های لکسوس IS وجود دارد؛ در این نسخه، علاوه بر تغییر اندک طراحی بدنه، امکاناتی مثل گرمکن و سردکن جایگاه های جلو، پنل دیجیتال پشت فرمان، دمپر های انطباقی (تن ها در مدل IS350) و تنظیمات اسپرت سیستم تعلیق هم وجود دارد.

موتور، گیربکس و عملکرد فنی لکسوس IS مدل 2019

چند نوع قوای محرکه در مدل های 2019 لکسوس IS وجود دارد که ترکیب تعیین موتور و گیربکس هستند و نمی توان بین یک گیربکس با موتور خاص انتخاب سفارشی داشت. موتور ها شامل 4 سیلندر توربوشارژ و دو نمونه V6 با گیربکس های 6 یا 8 سرعته اتوماتیک هستند.

متاسفانه حتی قدرتمندترین مدل V6 لکسوس IS هم در مقایسه با خودرو های رقیب با قدرت کمتر که به گیربکس دستی هم مجهز هستند، سرعت کمتری دارد. با این حال مدل دیفرانسیل عقب IS350 که حتی از ضعیف ترین خودروی رقیبش هم قدرت کمتری دارد، از نسخه 4 سیلندر سری IS سرزنده تر است. این مدل حدود نیم ثانیه از تیپ 4 سیلندر شتاب گیری سریع تری دارد؛ گیربکس 8 سرعته اتوماتیک با پدال های تعویض دنده پشت فرمان هم به رانندگی اسپرت یاری نموده است.

آپشن تیپ F Sport برخلاف نگرانی ها، هندلینگ خودرو را بدون ایجاد نقطه ضعف بهتر می نماید. F Sport در تمام مدل های IS عرضه می گردد و تنظیمات اسپرت سیستم تعلیق به همراه رینگ های 18 اینچی را دراختیار خریدار می گذارد. F Sport در مدل IS350 دمپر های انطباقی و حالت های رانندگی Sport S و Sport S + هم به خودرو اضافه می نماید.

علاوه بر شاسی مقاوم که به خوبی بین رانندگی اسپرت و آرام تعادل برقرار می نماید، فرمان دقیق را باید ویژگی برجسته دیگر لکسوس IS نو دانست. ترکیب این دو ویژگی و عملکرد عالی باعث می گردد که حتی رانندگی با مدل 4 سیلندر که قدرت کمتری دارد هم لذت بخش باشد.

ترمزگیری در مدل 4 سیلندر قابل قبول است؛ البته در تست های متوالی ترمزگیری، هر دو مدل 4 سیلندر و IS350 با مشکل ضعیف شدن ترمز روبرو شدند. پس از چندبار ترمزگیری شدید در تست وب سایت CarandDriver، پدال ترمز حالت نرم تری پیدا کرد.

مصرف سوخت لکسوس IS مدل 2019

براساس ارقام موجود در گزارش EPA آمریکا و آزمایش وب سایت CarandDriver، به نظر می رسد که در لکسوس IS طراحی زیبا از مصرف سوخت پایین، اولویت مهم تری دارد. مصرف سوخت لکسوس IS در مقایسه با خودرو های رقیب بیشتر بوده و در تست میدانی هم عملکرد درخشانی نداشته است. مدل آزمایش شده لکسوس IS350 حدود 2 مایل بر گالن مصرف سوخت کمتری از اعداد اعلام شده EPA داشت؛ اما در مقابل مصرف سوخت مدل 4 سیلندر حدود 1 مایل بر گالن بیشتر از ارقام EPA بود.

فضای داخلی، سیستم اطلاعات و تفریح و صندوق عقب لکسوس IS مدل 2019

فضای جادار و روکش های باکیفیت جایگاه ها، بخش جلویی فضای داخلی لکسوس IS را مثل کابین خلبانی نموده است. متریال های نرم و باکیفیت، تزئینات آلومینیومی و مونتاژ عالی پنل ها و قطعات نشان دهنده کیفیت ساخت بالای لکسوس هستند. با اینکه کیفیت ساخت متریال بالا بوده و آپشن پنل دیجیتال پشت فرمان هم عالی است، اما طراحی داشبورد قدیمی به نظر می رسد و فضای پای سرنشینان عقب هم در خودرو های رقیب بیشتر است.

سیستم اطلاعات و تفریح استاندارد لکسوس شامل نمایشگر مرکزی 7 اینچی و سیستم صوتی با 10 بلندگو است. کنترل این سیستم با دکمه چرخان مرکزی انجام می گردد و نمونه لمسی آن در مدل های گران تر از تیپ پایه یا گزینه های آپشن واقع شده است. با انتخاب پکیج آپشن، نمایشگر مرکزی 10.3 اینچی، راهیاب ماهواره ای و سیستم صوتی Mark Levinson با 15 بلندگو و 835 وات توان روی خودرو نصب می گردد.

نمایشگر عظیم تر وضوح تصویر بالاتری دارد و طرح های گرافیکی آن هم مدرن تر است؛ با اینکه حساسیت لمسی این نمایشگر تقریبا مناسب است، اما اپل کارپلی و اندروید اتو در آن وجود نداشته و صفحه لمسی کنسول مرکزی هم عملکرد خوبی ندارد.

لکسوس IS صندوق عقب عظیمی ندارد و جایگاه های ردیف دوم هم کاملا خوابانده نمی شوند، بنابراین این خودرو برای بارگیری چندان مناسب نیست. با وجود صندوق عقب کوچک، اما در لکسوس IS مثل خودرو های رقیب می توان پنج چمدان مسافرتی قرار داد. جایگاه های عقب را می توان با دستگیره ای که در صندوق واقع شده است کمی خواباند؛ اما حتی وقتی که جایگاه ها هم خوابانده شده باشند، فضای لازم برای بارگیری به میزان چهار چمدان مسافرتی از بی ام و 330i و آئودی A4 کمتر است. علاوه بر این، راننده و سرنشین جلو هم فضای لازم برای قراردادن لوازم کوچک دراختیار ندارند.

منبع: فرارو

به "آنالیز و نگاه کلی به لکسوس IS مدل 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز و نگاه کلی به لکسوس IS مدل 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید