کاهش 36 هزار واحدی شاخص بورس

به گزارش وبلاگ تجهیزات شبکه، شاخص کل بازار سرمایه امروز هم مانند دو روز گذشته روندی کاهشی داشت و بیش از 36 هزار واحد سقوط کرد البته امروز شاخص کل با معیار هم وزن صعودی بود و شاهد افزایش بیش از 400 واحدی این شاخص بودیم.

کاهش 36 هزار واحدی شاخص بورس

به گزارش ایسنا، شاخص کل بازار سرمایه در معاملات امروز با 36 هزار و 335 واحد کاهش به رقم یک میلیون و 904 هزار واحد رسید. این در حالی است که شاخص کل با معیار هم وزن 402 واحد صعود یافت و رقم 507 هزار و 387 واحد را ثبت کرد.

معامله گران امروز یک میلیون معامله به ارزش 142 هزار و 617 میلیارد ریال انجام دادند. فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران، پالایش نفت بندرعباس و نفت و گاز و پتروشیمی تامین نسبت به سایر نماد ها بیشترین تاثیر منفی را روی بازار گذاشتند و فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری غدیر، ملی صنایع مس ایران، بانک تجارت، پالایش نفت بندرعباس، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو و گروه پتروشیمی س. ایرانیان نماد های پربیننده بورس بودند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس نیز با 269 واحد کاهش در رقم 19 هزار و 712 واحد ایستاد. معامله گران این بازار 702 معامله انجام دادند که 57 هزار و 289 میلیارد ریال ارزش داشت. پتروشیمی مارون، سنگ آهن گوهرزمین، پتروشیمی تندگویان، سرمایه گذاری صبا تامین، پتروشیمی زاگرس و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نماد ها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل بانک دی نسبت به سایر نماد ها بیشترین تاثیر مثبت را روی بازار گذاشتند.

نماد های پربیننده این بازار بانک دی، سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، هتل پارسیان کوثر اصفهان، س. توسعه و عمران استان کرمان، گروه کارخانجات صنعتی تبرک و صنایع ماشین های اداری ایران تشکیل شده است.

منبع: فرارو

به "کاهش 36 هزار واحدی شاخص بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 36 هزار واحدی شاخص بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید